×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Hamad Airport: Nowe lotnisko KataruNiebawem nastąpi otwarcie nowego lotniska w Katarze. Doha International Airport obsłuży pierwszych pasażerów już 1 kwietnia. Port lotniczy zostanie wkrótce przemianowany ku czci emira Kataru na Hamad International Airport.

Warto dodać, że tylko te linie (w tym przewoźnicy niskokosztowi), które nie wymagają dostępu do salonów biznesowych będą użytkować go jako pierwsze. Narodowy przewoźnik Kataru, Qatar Airways, przeprowadzi się na nowe lotnisko dopiero, gdy wszystkie salony biznesowe będą gotowe.

Otwarcie jest opóźnione, gdyż niemiecki wykonawca, który był odpowiedzialny za wykończenie nowych salonów, został zwolniony i zastąpiony innym. Prace przy wykończeniu wszystkich saloników biznesowych będą stopniowo kończone w okresie od czerwca do września. Prawdopodobnie linie Qatar Airways pojawią się na lotnisku dopiero we wrześniu 2013.

Zapraszamy na fotorelacje z nowego lotniska.

Parking lotniskowy.Meczet przy lotnisku.Widok na główne wejście lotniska.Główne wejście, hol i punkty odprawy pasażersko-bagażowej.Powierzchnia Duty Free.

Punkt kontroli paszportowej.Powierzchnia bramek/wyjść do samolotów.Basen i SPA w salonie dla klasy pierwszej.Obszar odbioru bagaży.Terminal Emira.Wieża kontroli ruchu lotniczego.Prace wykończeniowe przy jednym z przyszłych salonów biznesowych linii Qatar Airways.A jak Wam się podoba nowe lotnisko Kataru?

Piotr Bożyk
Fot. ArabianBusiness.comgość_034c8 - Profil
gość_034c8
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie