×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa umowa Polska - SingapurW zeszłym tygodniu w Warszawie została podpisana umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Singapuru o transporcie lotniczym. W imieniu Polski umowę podpisała Elżbieta Bieńkowska, minister infrastruktury i rozwoju, a w imieniu Rządu Republiki Singapuru – Lui Tuck Yew, minister transportu. W spotkaniu z delegacją Singapuru uczestniczył także Piotr Ołowski, prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego.Umowa po wejściu w życie stworzy dla przewoźników lotniczych nowe podstawy formalno-prawne wykonywania regularnych połączeń lotniczych między Polską i Singapurem. 

- Liczymy, że umowa stworzy dla polskich i singapurskich przewoźników lotniczych nowe możliwości biznesowe poprzez ułatwienie dostępu do rynku transportu lotniczego obu państw - podkreślała wicepremier Bieńkowska. 

Podpisana umowa zawiera postanowienia dostosowujące podstawy formalno-prawne wykonywania połączeń lotniczych między Polską a Singapurem do wymogów prawa unijnego, liberalizuje wiele zapisów obecnie obowiązującej umowy dwustronnej, a także wprowadza nowe zagadnienia zgodnie z aktualnie stosowanymi zapisami w bilateralnych umowach o transporcie lotniczym. 

W praktyce oznacza to m.in. stworzenie dla przewoźników lotniczych wyznaczonych przez stronę polską nowych szans przez umożliwienie większego dostępu do singapurskiego rynku transportu lotniczego, ułatwienie współpracy stron w zakresie ochrony lotnictwa przed aktami terroru i sabotażu oraz w zakresie bezpieczeństwa statków powietrznych, oraz stworzenie możliwości wyznaczania przez Rzeczpospolitą Polską unijnych przewoźników lotniczych do wykonywania regularnych połączeń lotniczych między różnymi punktami w RP a Singapurem, co będzie miało korzystny wpływ na rozwój połączeń lotniczych i dostępność usług dla pasażerów. 

fot. ULCgość_9ec2a - Profil
gość_9ec2a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie