Spory zbiorowe w PPL zakończone

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
05 maja 2014 11:42
1 komentarz
Reklama

Spory zbiorowe w PPL zakończone – nie będzie strajku na Lotnisku Chopina w Warszawie. Naczelny Dyrektor Portów Lotniczych Michał Kaczmarzyk i przedstawiciele zakładowych organizacji związkowych działających w PPL podpisali porozumienie dotyczące restrukturyzacji zatrudnienia w przedsiębiorstwie. Oznacza to zakończenie wszystkich sporów zbiorowych wszczętych przez związki zawodowe i odwołanie strajku na Lotnisku Chopina.

Strony uzgodniły wprowadzenie w życie od dnia 5 maja br. programu dobrowolnych odejść dla pracowników. Jednocześnie strony przystąpiły do prac nad nowym zakładkowym układem zbiorowym pracy, którego zawarcie strony zadeklarowały do 30 września 2014 r. Związki zawodowe zobowiązały się też do zakończenia wszystkich sporów zbiorowych.

- Interes pracowników musi być zawsze zbieżny z interesem firmy. Cieszę się, że udało nam się znaleźć w tym obszarze kompromis ze stroną społeczną. Dzięki temu teraz możemy skupić się na przekształceniu Portów Lotniczych w nowoczesną firmę zdolną do konkurowania na globalnym rynku – powiedział Michał Kaczmarzyk, naczelny dyrektor Portów Lotniczych.
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_d1979 2014-05-05 12:19   
gosc_d1979 - Profil gosc_d1979
Komunizm trwa dalej ...
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama