×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Strajk w Niemczech. Odwołane lotyPasażerowie lecący jutro (27.03) do lub z Niemiec muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Związek zawodowy ver.di zapowiedział protest pracowników obsługi naziemnej, którzy domagają się podwyżek. 

Strajk odbędzie się na lotniskach we Frankfurcie nad Menem, Monachium, Kolonii/Bonn, Dusseldorfie, Hamburgu, Hanowerze i Stuttgarcie. Ma potrwać w od godziny 3:30 do 14:30. 

Lufthansa odwołała około 600 lotów krajowych i zagranicznych, w tym poranne loty z Katowic, Krakowa, Poznania, Rzeszowa i Warszawy do Frankfurtu oraz z Warszawy do Monachium. Listę odwołanych lotów można sprawdzić na stronie przewoźnikaPołączenia realizowane przez spółki Lufthansy - Cityline, Eurowings i Air Dolomiti prawdopodobnie odbędą się. 

Pasażerowie, których loty zostały odwołane, mogą za darmo zmienić rezerwację na tę samą trasę w tej samej klasie rezerwacyjnej. Mogą również ubiegać się o całkowity zwrot kosztów. W przypadku połączeń krajowych bilet lotniczy można wymienić na kolejowy. 

Protest na lotniskach to część walki związku ver.di o wyższe płace w sektorze publicznym. Strajkujący domagają się 3,5-proc. podwyżek oraz dodatkowego wzrostu płac o 100 euro miesięcznie dla ok. 2,1 mln pracowników publicznych w całych Niemczech. Kolejna runda rozmów z rządem rozpocznie się 31 marca. 

Na samym tylko lotnisku we Frankfurcie ver.di reprezentuje ok. 6000 pracowników. Nie wiadomo, ilu z nich zdecyduje się na udział w strajku.

Paweł Cybulak, Dominik Sipinski
fot. Dominik Sipinskigość_e672f - Profil
gość_e672f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie