Wizz pozwoli na używanie elektroniki

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
28 stycznia 2014 11:18
8 komentarzy
Reklama
Wizz Air umożliwi pasażerom używanie urządzeń elektronicznych tj. telefonów komórkowych, czytników książek czy tabletów, na pokładach samolotów.

Zmiany zostały wprowadzone dzięki aktualizacji wytycznych Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) dotyczących korzystania z przenośnych urządzeń elektronicznych w samolotach, które zostały również przyjęte przez węgierski Urząd Lotnictwa Cywilnego. Wcześniej wszystkie osobiste urządzenia elektroniczne musiały być wyłączone podczas kołowania, startu i lądowania.

Teraz pasażerowie Wizz Air mogą korzystać ze sprzętu działającego w "trybie samolotowym" (wyłączony sygnał komórkowy) w trakcie całej podróży. Podróżni proszeni są jedynie o ściągnięcie słuchawek podczas ogłoszeń załogi pokładowej dotyczących bezpieczeństwa oraz wyłączenie sprzętu w sytuacji, gdy personel nie może jednoznacznie potwierdzić, że działa on w trybie samolotowym i spełnia wymagane kryteria. Większe urządzenia, które mogą stanowić zagrożenie dla pasażerów tj. laptopy, będą musiały zostać schowane podczas startu i lądowania samolotu.

- Przenośne urządzenia elektroniczne, takie jak czytniki ebooków, tablety czy smartfony stały się nieodłącznym elementem naszej codzienności. Cieszymy się, że dzięki nim będziemy mogli pozwolić naszym pasażerom, na używanie ich ulubionych gadżetów podczas lotów Wizz Air. Zgodnie z nowymi wskazaniami, podróżni muszą korzystać z nich w trybie samolotowym, który nie zagraża bezpieczeństwu, od momentu zamknięcia drzwi przed wylotem do opuszczenia samolotu. Zachęcamy pasażerów do używania swoich ulubionych gadżetów, czytania książek i oglądania filmów podczas podniebnych, niskokosztowych podróży z Wizz Air i zapewniamy, że nasza załoga, jak zwykle zadba o komfort podróżnych podczas lotu do wybranych destynacji - mów Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_7fc05 2014-01-29 15:26   
gosc_7fc05 - Profil gosc_7fc05
@ spotter10 jak sam zauważyłeś o ile nie wysyła sygnału. a używanie ip(a)dów czy mp3 było tylko ograniczane na czas startu i lądowania.
gosc_39b84 2014-01-28 20:03   
gosc_39b84 - Profil gosc_39b84
Panie Pawle - gratuluję pomysłu
i realizacji "Pasażera"
Pozdrawiam
Andrzej Wac-Włodarczyk
Politechnika Lubelska
gosc_1d887 2014-01-28 18:52   
gosc_1d887 - Profil gosc_1d887
offtopic: Wie ktos kiedy maja byc dostarczone pierwsze A321 zamowione przez wizza we wrzesniu?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N