×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe opłaty lotniskowe w BydgoszczyPort lotniczy w Bydgoszczy opublikował nowy cennik opłat lotniskowych. Szwederowo zwiększyło zniżki dla nowych połączeń, a także po raz pierwszy wprowadziło upusty dla przewoźników obsługujących loty cargo. 

Opłaty za lądowanie samolotu pasażerskiego wykonującego lot rozkładowy oraz za pasażera odlatującego nie zmienią się. Te pierwsze w zależności od masy samolotu będą nadal wynosić od 20 do 40 zł za tonę maksymalnej masy startowej (MTOW). Opłata za pasażera niezmiennie wyniesie 30 zł. 

Całkowicie zmienia się jednak system zniżek, którymi lotnisko będzie zachęcać linie lotnicze do uruchomienia nowych tras. 

Opłaty za lądowanie samolotów obsługujących nową trasę będą zmniejszane o 60 proc. w ciągu pierwszego roku, 50 proc. w ciągu drugiego roku oraz 40 proc. w trzecim roku. Do tej pory linie lotnicze mogły liczyć jedynie na 50-proc. zniżki w pierwszym roku obsługiwania nowej trasy. 

Bez zmian pozostają zniżki zależne od liczby rejsów oraz pasażerów w miesiącu. Będą one nadal wynosić 10, 15 lub 20 proc. w zależności od częstotliwości lotów danej linii (od opłaty za lądowanie) oraz od 5 do 50 proc. w zależności od liczby pasażerów odlatujących w miesiącu (od opłaty za pasażera odlatującego). 

Nowością w cenniku jest 50-proc. zniżka od opłaty za lądowanie dla lotów przekierowanych. 

Po raz pierwszy bydgoskie lotnisko będzie też zachęcać przewoźników towarowych. W ciągu pierwszych trzech lat linie, które uruchomią loty cargo do Bydgoszczy, mogą liczyć odpowiednio na 95, 90 i 85-proc. zniżkę od opłaty za lądowanie. Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie