×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Samolot z Mozambiku zniknął z radarówSamolot mozambickich linii lotniczych LAM Mozambique Airlines zniknął z radarów dziś popołudniu (29.11) w trakcie rejsu ze stolicy kraju, Maputo do Luandy w Angoli.

Maszyna typu Embraer 190 (C9-EMC) wykonywała rejs oznaczony numerem TM 470. Jej planowe lądowanie w Luandzie było przewidziane na godz. 14:10 czasu miejscowego, lecz samolot nie dotarł do celu. Ostatni kontakt z załogą miał miejsce w czasie, gdy samolot znajdował się w przestrzeni powietrznej Namibii. 

Według wstępnych informacji na pokładzie znajdowało się 28 pasażerów i 6 członków załogi. 

Los maszyny LAM nie został potwierdzony. Samolot prawdopodobnie rozbił się w północnej Namibii na terenie parku narodowego Bwabwata, ok. 200 km na wschód od miasta Rundo.


Tym samym nie potwierdziły się niestety wcześniejsze doniesienia, że maszyna wylądowała awaryjnie na lotnisku w Rundo. Również żaden z innych portów lotniczych znajdujących się w pobliżu trasy przelotu LAM nie potwierdził faktu lądowania Embraera. Region, w których ostatni raz nawiązano kontakt z załogą jest przeszukiwany przez śmigłowce wojskowe. Akcja jest utrudniona ze względu na fatalne warunki pogodowe.

 
LAM Mozambique Airlines są narodowym przewoźnikiem Mozambiku działającym na rynku od 1937 roku. Flota linii składa się z 3 samolotów typu Embraer 190 i jednego Boeinga 737-500. Embraer 190, który uległ wypadkowi, miał zaledwie nieco ponad rok. W LAM latał od listopada 2012 roku.


Od 2011 LAM znajdują się na tzw. czarnej liście UE.


Marek Stusgość_d6b6b - Profil
gość_d6b6b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie