Więcej Lufthansy w Polsce. Aż o 30%!

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
13 listopada 2013 19:21
73 komentarzy
Reklama

Dziś (13.11) podczas konferencji prasowej niemiecka Lufthansa zapowiedziała dalszy wzrost liczby połączeń z polskich regionów od sezonu letniego 2014. Już teraz przewoźnik uruchomił dodatkowe połączenia i wprowadził większe maszyny na trasach z Poznania, Rzeszowa, Krakowa, Katowic i Wrocławia.

W letnim rozkładzie Lufthansy pojawią się nowe codzienne rejsy pomiędzy Wrocławiem i Frankfurtem (drugie połączenie), Gdańskiem i Frankfurtem (drugie połączenie) oraz Krakowem i Frankfurtem (czwarte połączenie), a także między Poznaniem a Monachium (trzecie połączenie). Całkowita zdolność przewozowa Lufthansy wzrośnie o ponad 30 proc. Obecnie trwają jeszcze prace nad dalszą optymalizacją letniego rozkładu lotów.

- Oczekiwania klientów w Polsce mają duże znaczenie dla Lufthansy, dlatego jesteśmy dumni mogąc wzmacniać swoją pozycję na rynku, systematycznie zwiększając ilość oferowanych miejsc. Ułatwia, to pasażerom z regionów Polski dostęp do naszej globalnej siatki połączeń - powiedział nam Bart Buyse, dyrektor generalny Lufthansy w Polsce.

Z Warszawy przewoźnik chce zaoferować polskim pasażerom bardziej elastyczne możliwości połączeń i atrakcyjniejsze ceny biletów do miast w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Zgodnie z polityką firmy, rozszerzona siatka połączeń na trasach średnich i dalekich będzie dostępna w najlepszych cenach, co zapewni nadal Lufthansie pozostanie przewoźnikiem pierwszego wyboru dla pasażerów podróżujących z Warszawy w te części świata.- Polska jest najszybciej rozwijającym się rynkiem dla Lufthansy. Prognozy na następny rok są również optymistyczne. Planujemy dalszy wzrost liczby połączeń i wprowadzenie większych maszyn. Chcemy oferować polskim klientom najlepsze możliwości podróży do miasta całego świata - zarówno jeśli chodzi o komfort, jak i elastyczność połączeń do naszych portów przesiadkowych - dodał Buyse.

Lufthansa zapowiedziała także, że oprócz zwiększania częstotliwości na obecnych trasach z Polski, nie zamierza otwierać nowych połączeń.

- Mogę zapewnić, że do 2015 roku nie otworzymy połączeń do Szczecina, Łodzi czy Lublina. Jeżeli chodzi o Szczecin, to rozmowy jakie przeprowadziliśmy z klientami biznesowymi wskazują, że podróżują oni z Berlina. Łódź była rozważana swego czasu dość poważnie i intensywnie, ale budowa nowych dróg oraz zmiana planów Lufthansy spowodowała zaniechanie zainteresowania Łodzią. Natomiast do Lublina na pewno teraz jeszcze nie polecimy. Dodam, że jak każdy przewoźnik bardzo wnikliwie sprawdzamy nasze możliwości na danym terenie - podsumował Buyse.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_adabf 2013-11-20 18:03   
gosc_adabf - Profil gosc_adabf
Jeśli LH przeanalizowałaby loty pasażerów z lotniska Warszawy i Rzeszowa to okazałoby się że samoloty LH byłyby pełne pasażerów parę razy w tygodniu z poważaniem-Kroman.
marqoos_pl 2013-11-18 15:50   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Aha, jeden sojusz to nie znaczy 'jedna linia lotnicza', wiec bagaze wcale nie musza byc (wrecz nie powinny) nadawane do tego lotniska, gdzie akurat my lecimy. Od tego wlasnie linie lotnicze ustalaja taryfy, ceny itd., a pasazer ma wybor. Jak ma osobne bilety, to zarowno brak jest gwarancji trasy (w przypadku opoznien), jak i obowiazek ponownej odprawy (co sie z tym wiaze to jest pasazera odpowiedzialnosc, by miec wystarczajaco duzo czasu). LH dziala bardzo dobrze na rzecz swojego rozwoju i niby dlaczego ma wspierac w tym LOT, ktory jest przeciez konkurencyjna firma?
marqoos_pl 2013-11-18 15:46   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
LH nie bedzie zadnych lotow dalekiego zasiegu otwierac z WAW, bo niby po co? To nie jest ich hub i nie ma to zadnego sensu. Koncert zyczen to w Lublinie...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama