×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Kraków: 12 proc. wzrost w październikuW październiku w porcie lotniczym Kraków odprawionych zostało 341 905 pasażerów. Stanowi to 12% wzrost w porównaniu do października 2012 roku.W ubiegłym miesiącu największą popularnością cieszyły się rejsy z krakowskiego portu lotniczego do Madrytu i Alicante (Ryanair) oraz Belfastu (easyJet) - średni współczynnik wypełnienia miejsc w samolocie na tych lotach wyniósł 94%.

W minionym sezonie letnim, czyli w okresie od kwietnia to końca października 2013 roku, najwięcej pasażerów odlatywało z Krakowa do Warszawy (LOT) oraz Londynu Stansted (Ryanair).

- Wyniki października, jak i całego sezonu letniego są zgodne z przyjętą przez nas strategią rozwoju przewozów lotniczych. Mimo obecnej trudnej sytuacji w branży, zakładamy że w naszym porcie w najbliższych kilku latach utrzyma się stabilna tendencja wzrostowa, na poziomie 5% rocznie - podkreśla Jan Pamuła, prezes portu lotniczego Kraków.

Od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło w sumie 3 133 293 pasażerów. To o 5% więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku.

Anna Żuchlińska


gość_a8f80 - Profil
gość_a8f80
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie