Nowy przewoźnik w Krakowie. Będą loty do Kuwejtu

7 maja 2024 22:16
10 komentarzy
Krakowskie lotnisko zyska kolejne połączenie na Bliski Wschód. Po Zjednoczonych Emiratach Arabskich, kolejnym krajem na mapie połączeń z Balic będzie Kuwejt.
Reklama
Do Kuwejtu będzie można polecieć na pokładzie kuwejckiego przewoźnika, taniej linii Jazeera Airways. Inauguracja połączenia została zaplanowana na 11 czerwca. Loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu, we wtorki i piątki.
  • Kraków - Kuwejt
  • Kraków 13:15 - 18:55 Kuwejt (-2--5--)
  • Kuwejt 8:30 - 12:30 Kraków (-2--5--)

Sezonowe połączenie będzie obsługiwane airbusami A320. Bilety trafiły już do sprzedaży.

Jazeera Airways jest drugą, obok narodowego przewoźnika Kuwait Airways, kuwejcką linią lotniczą. Jej głównym hubem i bazą jest Port Lotniczy Kuwejt, a w siatce połączeń znajdują się przede wszystkim bliskowschodnie porty. W Europie linia jest obecna m.in. w Pradze, Sarajewie, Belgradzie, Marsylii oraz Londynie.

Na 29 czerwca została ponadto zaplanowana inauguracja nowego połączenia z Krakowa do Szardży w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, dokąd poleci linia Air Arabia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Anesthesia 2024-05-09 12:12   
Anesthesia - Profil Anesthesia
Warszawa ma ekonomiczne znaczenie przede wszystkim w Polsce i Europie środkowo wschodniej, ale w skali całej Europy to już tylko marginalne znaczenie. A obecność w KRK regularnych linii powoduje, że WAW nie musi być pierwszym wyborem dla ludzi z południa Polski chcących lecieć dalej w świat przez jakiś hub. Okęcie się dusi ale dobrze im z tym, a jeśli Balice nadal będą się rozwijać tak jak teraz, to zaczną się marzenia nie o nowym pasie i terminalach, tylko o nowym lotnisku gdzieś pod Krakowem. I to szybciej niż nam się wydaje.
jjemiolo 2024-05-09 01:13   
jjemiolo - Profil jjemiolo
@lysypiotr76: w pelni zgoda z Twoim postem. Balice moglyby byc nawet wiekszym lotniskiem od tego jakiem beda po planowanej rozbudowie ale uparto sie na pozostawienie pas w prawie tym samym miejscu co obecny jak tez zabudowac caly teren czymkolwiek sie dalo. Niniejszym cokolwiek chce sie zrobic teraz jest trudniejsze i duuuzo drozsze. Faktem jest ze Balice sa bardzo korzystnie polozone wzgledem samego miasta i dostepne dla regionu. Obsluguje nie tylko Malopolske ale gesto zaludniona cala poludniowa Polske. Z tego wzgledu ma wieksze obszar ciazenia niz inne lotniska, poza WAW. WAW obsluguje cala Polske i bedzie nadal w miare polepszania sie dostepnosci drogowej i kolejowej.
lysypiotr76 2024-05-08 22:00   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
@krzysiek: KRK nigdy nie prześcignie Warszawy.
Raz, że lotnisko jest mniejsze i już niewydolne podobnie jak WAW
Dwa, oba lotniska nie mają za wiele miejsca na rozwój.
I po trzecie lotnisko w Warszawie jest silne również dzięki mocnej pozycji ekonomicznej Warszawy, jak również siedzibie narodowego przewoźnika. A KRK to jednak typowe choć w skali kraju osobliwe lotnisko regionalne z dużą ilością połączeń zarówno emigracyjnych jak a nawet przede wszystkim dużą ilością połączeń turystycznych. Miasto może utrzymać ze względu na swoją atrakcyjność turystyczną więcej połączeń DO Krakowa niż Z Krakowa.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy