KE: Zgoda na łączenie Aegean i Olympic

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
10 października 2013 19:01
26 komentarzy
Reklama

Linie Aegean Airlines otrzymały zgodę Komisji Europejskiej (KE) na przejęcie konkurencyjnego przewoźnika Olympic Air. Aegean wykupi większościowy pakiet udziałów od obecnego właściciela - Marfin Investment Group. Dochodzenie Komisji wykazało, że jeśli Aegean nie kupiłby linii Olympic, to w najbliższych tygodniach zostałaby zmuszona do ogłoszenia upadłości ze względu na duże kłopoty finansowe.

KE nie widzi także żadnej szkody dla konkurencji na rynku greckim. Według niej upadek Olympic Air spowodowałby spory cios dla połączeń krajowych po tym jak z obsługi rodzimego rynku wycofała się linia Cyprus Airways.Linia Olympic Air obsługuje obecnie głównie połączenia krajowe, a także kilka międzynarodowych tras do: Belgradu, Bukaresztu, Stambułu, Sofii i Tirany.

Flota połączonych linii będzie się składać z 45 samolotów: 14 Bombardierów Q100/Q400 i jednego A319 Olympic Air oraz jednego A319, 25 A320 i czterech A321 linii Aegean.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
marcowy 2013-10-16 16:07   
marcowy - Profil marcowy
Wszystko bardzo ładnie napisałeś tylko nie wiem poco ten wku..cy ton. napisz mi tylko co napisałem źle w poprzednim mim poście ? czy nieprawdą jest że "Aegan...to nie przymierzając - jeszcze parę lat temu taki Eurolot" oraz że i Olimpic i LOT były,są narodowomi przewoźnikami ? Na dodatek i u nas chodziły chodziły plotki że majątek bankrutującego LOTu może być przeniesiony do Eurolotu.
gosc_51ab8 2013-10-16 15:25   
gosc_51ab8 - Profil gosc_51ab8
Aha ,., i wieksza czesc obslugi nalezaca do zwiazkow zawodowych i PASOK (Pasok=Pis) dostala zatrudnienie wlasnie w rozrastajacej sie firmie AEGAN .Byli to pracownicy obslugukacy 6 sztuk 747,,, ( o ktorym Lot w owych czasach mogl pomazyc)wiec nijak sie ma twoje porownanieOlympic do Lotu.Lot mogl tylko pomazyc o takich samolotach jakie mieli Grecy,,a o siatce polaczen nie wspomne bo747olympicarways lataly na kazdy kontynent.W miedzyczasie z powodu strajku zarzad podal sie do dymisji a niektorzy czlonkowie Olympic wiedzac jaka sytauacja jest w firmie skutecznie doprowadzila do upadku narodowego przewoznika przechodzac do lokalnego rywala.BEZ ODBIORU marcowy
gosc_72875 2013-10-16 15:16   
gosc_72875 - Profil gosc_72875
No to porownaj nazwiska osob ktore byly w zarzadzie olympicAirways do czlonkow zarzadu aegan 5-8 lat temu,..Prosciej Ci juz nie wytlumacze jak mozna doprowadzic krajowego przewoznika a wyniesc na wyzyny cos co nie mialo prawa bytu w owczesnych czasach,Jeszcze raz powtarzam,,, nie masz pojecia ,., to nie pisz głupot
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama