×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wrocław: 6,5% spadek w lipcuW lipcu w porcie lotniczym Wrocław odprawionych zostało 223,5 tys. pasażerów. To o 6,5% mniej niż w lipcu 2012 roku.

- Zmniejszenie liczby pasażerów nie jest tak dotkliwe, jak w ubiegłych miesiącach. To efekt zrównoważonego rozwoju wrocławskiego lotniska i jego bogatej oferty. W lipcu popularnością cieszyły się zwłaszcza typowo wakacyjne połączenia niskokosztowe i czarterowe. W sierpniu  oczekujemy dalszej poprawy tych wyników -  mówi Jaroslaw Sztucki, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu portu lotniczego we Wroclawiu.W lipcu z oferty połączeń przewoźników niskokosztowych skorzystało ponad 118,5 tys. podróżnych - stanowi to 7% wzrost w stosunku do lipca 2012 roku.

-  W  lipcu, przy stabilnym zainteresowaniu ofertą połączeń dla biznesu, wiekszość wzrostu ruchu międzynarodowego wygenerowały połączenia niskokosztowe. To zasługa bogatej oferty wrocławskiego lotniska w tym sektorze - rekordowej siatki aż 9 kierunków południowoeuropejskich, w tym Krety, Malty, Malagi, Alicante czy Bolonii - wyjaśnia Jaroslaw Sztucki.

W segmencie ruchu czarterowego wrocławskie lotnisko zanotowało 11,3% wzrost liczby obsłużonych pasażerów.
 
- Z wrocławskiego lotniska cały czas chętnie latamy do popularnych kurortów w Tunezji, Turcji, Egipcie, Bułgarii czy Grecji. Rośnie też popularność tegorocznych nowości. W lipcu wśród najchętniej wybieranych kierunków znalazły się włoskie Palermo, cypryjski Ercan, chorwacki Dubrovnik, Marsa Alam w Egipcie i Teneryfa oferowane z Wrocławia od tego sezonu letniego  - wyjaśnia Michał Kozak, manager rozwoju ruchu czarterowego w Porcie Lotniczym Wroclaw.

Anna Żuchlińskagość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie