×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wizz Air rezygnuje z Modlina!Wizz Air już na stałe zostaje na warszawskim Lotnisku Chopina. Informację podał prezes linii na dzisiejszej konferencji prasowej. Od jutra (18.7) linia przenosi oficjalnie bazę operacyjną na główne lotnisko stolicy, a dzięki rocznej przerwie w lotach może liczyć na zniżki od opłat lotniskowych. Węgierski niskokosztowy przewoźnik przeniósł się z Lotniska Chopina do Modlina po otwarciu tego portu lotniczego w połowie lipca ubiegłego roku. Baza operacyjna została przeniesiona do Modlina 18 lipca. 10 grudnia Wizz Air ogłosił jednak, że loty z Budapesztu będą obsługiwane na głównym lotnisku w Warszawie. Od 18 grudnia tłumacząc się natężeniem ruchu w okresie świątecznym oraz problemami spowodowanymi brakiem ILS-a w Modlinie przewoźnik zdecydował się wrócić z wszystkimi lotami na Lotnisko Chopina

Miała to być decyzja jedynie tymczasowa, jednak w związku z zamknięciem Modlina 22 grudnia Wizz Air do dziś lata z Chopina. Cały czas na zasadzie "tymczasowej". 

Choć od początku lipca Modlina może już ponownie przyjmować duże samoloty, Wizz Air nie zdecydował się na powrót na to lotnisko. W zamian ogłasza powrót na Lotnisko Chopina już na stałe. Węgierska linia będzie obsługiwać 20 tras do 14 krajów z Warszawy. 

W komunikacie prasowym czytamy, że aż 70 proc. pasażerów Wizz Aira w ankietach odpowiedziało, że woli latać z Lotniska Chopina. Podkreślali oni, że zły dojazd do Modlina i jego wysoki koszt równoważą zysk z niższych cen biletów. 

- Cieszę się, że mogę zapewnić naszych pasażerów i załogi, że to koniec niepewności i nieoczekiwanych zmian lotnisk spowodowanych licznymi brakami Modlina. Będziemy otwierać nowe trasy z Chopina, działając tak, jak można się spodziewać od "domowej" linii - podkreślił Jozsef Varadi, prezes Wizz Aira. 

Data powrotu Wizz Aira na Lotnisko Chopina jest nieprzypadkowa. Jutro minie dokładnie rok od przenosin do Modlina. Od tego momentu liczyła się roczna przerwa w operacjach z tego portu lotniczego - od grudnia połączenia były wykonywane jedynie jako tymczasowe przekierowania. 

Zgodnie z cennikiem opłat lotniskowych Lotniska Chopina przewoźnik otwierający nowe trasy, które nie były obsługiwane w ciągu ostatniego roku jako regularne połączenia, może liczyć na duże zniżki od opłaty za lądowanie (85 proc.), a nawet na dopłaty marketingowe od PPL-u (nawet 125 tys. zł za jedną trasę). 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_aaaac - Profil
gość_aaaac
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie