×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Leszek Chorzewski - "Lot Wrony"
1 listopada 2011 roku cała Polska wstrzymała oddech. Boeing 767 z 220 pasażerami na pokładzie krążył nad Warszawą, ale nie lądował. Obok pasażerskiej maszyny przemknęły wojskowe myśliwce F-16. Potwierdził się czarny scenariusz - awaria podwozia. Godzina po godzinie, minuta po minucie dowiadujemy się, co dokładnie działo się z bohaterami pechowego rejsu numer LO016.

22 kwietnia ukaże się książka Leszka Chorzewskiego "Lot Wrony" nad którą patronat medialny objął portal Pasazer.com."Leszek Chorzewski, ówczesny rzecznik LOT-u, nie tylko przestudiował raporty, ale i spędził długie godziny na rozmowach z pasażerami i swoimi kolegami m.in.: kapitanem Tadeuszem Wroną, szefem załogi Jerzym Konofalskim i pracownikami Centrum Operacyjnego. Z tych opowieści powstała pełna niezwykłych emocji i zaskakującym zwrotów akcji powieść, której lektura jest bardziej wciągająca niż pełne fikcyjnych sensacji thrillery. Bo tę dramatyczną historię z pięknym happy endem napisało samo życie. Co się działo na pokładzie? Czy wybuchła panika? Czy załoga zaczynała tracić zimną krew? O czym myślał kapitan? Co przeżywali pasażerowie? - tego wszystkiego Czytelnicy dowiedzą się już wkrótce" - czytamy w komunikacie zapowiadającym książkę. 

"Autor niezwykle sugestywnie oddaje atmosferę lotu, a także okoliczności, które doprowadziły do pojawienia się awarii. Nie dając jednoznacznych odpowiedzi na pytania o rzeczywiste przyczyny usterki, która naraziła życie ponad 200 osób, stara się przybliżyć złożoność procesu operacji lotniczej. Chytrze i po cichu zagląda za kulisy przygotowań do lotu, a także kronikarsko relacjonuje jego przebieg. Odsłania tajemnice i niedopowiedzenia, których przeciętny człowiek nie zauważa".

Leszek Chorzewski - prawnik, dziennikarz radiowy, wieloletni rzecznik PLL LOT. Wśród wielu pasji lotnictwo stało się najważniejszą. Razem z Witoldem Filusem pierwszy raz w historii przeleciał balonem zimą nad Tatrami. Jest autorem wielu akcji promocyjnych LOT-u, w tym promocji Boeinga 787 Dreamliner. Miłośnik gór i wspinaczki, dalekich podróży i fotografii. 

"Lot Wrony" trafi do sprzedaży już 22 kwietnia. Będzie dostępny w całej sieci Empików, a także w małych księgarniach. Cena książki wynosi 29,99 zł

Patronami medialnymi publikacji są: TVN, Pasazer.com oraz Granice.pl.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs w którym do wygrania będą książki Leszka Chorzewskiego. Szczegóły niebawem!   gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie