Leszek Chorzewski - "Lot Wrony"

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
09 kwietnia 2013 15:11
24 komentarzy
Reklama

1 listopada 2011 roku cała Polska wstrzymała oddech. Boeing 767 z 220 pasażerami na pokładzie krążył nad Warszawą, ale nie lądował. Obok pasażerskiej maszyny przemknęły wojskowe myśliwce F-16. Potwierdził się czarny scenariusz - awaria podwozia. Godzina po godzinie, minuta po minucie dowiadujemy się, co dokładnie działo się z bohaterami pechowego rejsu numer LO016.

22 kwietnia ukaże się książka Leszka Chorzewskiego "Lot Wrony" nad którą patronat medialny objął portal Pasazer.com."Leszek Chorzewski, ówczesny rzecznik LOT-u, nie tylko przestudiował raporty, ale i spędził długie godziny na rozmowach z pasażerami i swoimi kolegami m.in.: kapitanem Tadeuszem Wroną, szefem załogi Jerzym Konofalskim i pracownikami Centrum Operacyjnego. Z tych opowieści powstała pełna niezwykłych emocji i zaskakującym zwrotów akcji powieść, której lektura jest bardziej wciągająca niż pełne fikcyjnych sensacji thrillery. Bo tę dramatyczną historię z pięknym happy endem napisało samo życie. Co się działo na pokładzie? Czy wybuchła panika? Czy załoga zaczynała tracić zimną krew? O czym myślał kapitan? Co przeżywali pasażerowie? - tego wszystkiego Czytelnicy dowiedzą się już wkrótce" - czytamy w komunikacie zapowiadającym książkę. 

"Autor niezwykle sugestywnie oddaje atmosferę lotu, a także okoliczności, które doprowadziły do pojawienia się awarii. Nie dając jednoznacznych odpowiedzi na pytania o rzeczywiste przyczyny usterki, która naraziła życie ponad 200 osób, stara się przybliżyć złożoność procesu operacji lotniczej. Chytrze i po cichu zagląda za kulisy przygotowań do lotu, a także kronikarsko relacjonuje jego przebieg. Odsłania tajemnice i niedopowiedzenia, których przeciętny człowiek nie zauważa".

Leszek Chorzewski - prawnik, dziennikarz radiowy, wieloletni rzecznik PLL LOT. Wśród wielu pasji lotnictwo stało się najważniejszą. Razem z Witoldem Filusem pierwszy raz w historii przeleciał balonem zimą nad Tatrami. Jest autorem wielu akcji promocyjnych LOT-u, w tym promocji Boeinga 787 Dreamliner. Miłośnik gór i wspinaczki, dalekich podróży i fotografii. 

"Lot Wrony" trafi do sprzedaży już 22 kwietnia. Będzie dostępny w całej sieci Empików, a także w małych księgarniach. Cena książki wynosi 29,99 zł

Patronami medialnymi publikacji są: TVN, Pasazer.com oraz Granice.pl.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy konkurs w którym do wygrania będą książki Leszka Chorzewskiego. Szczegóły niebawem!   
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_7800a 2013-06-03 00:25   
gosc_7800a - Profil gosc_7800a
Przeczytałem,może być
gosc_a1171 2013-05-06 10:30   
gosc_a1171 - Profil gosc_a1171
Również nie polecam. Marna lektura. Pióro w ogóle nie porywa (jak na rzecznika to niemal wstyd...przed Ryśkiem!) - tania beletrystyka. Książka ma ledwie 150str - na fotce tutaj jest sztucznie pogrubiona. Pozycja nie warta uwagi.
jaapee 2013-05-05 22:40   
jaapee - Profil jaapee
Kupiłem, przeczytałem i NIE POLECAM! Najkrócej można ją scharakteryzować jako GNIOT. Fatalny język, mało faktów, te same rzeczy powtórzone po kilka razy, zero jakiejkolwiek rzetelnej relacji czy oceny faktów. Jakby ktoś chciał poznać szczegółowo moje odczucia, proszę pisać. Na chwilę obecną żal mi czasu na napisanie cokolwiek o tej "książce".
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama