×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rostock Airways ruszy w sierpniuW sierpniu rozpoczną działalność nowe regionalne niemieckie linie lotnicze Rostock Airways. Główną bazą przewoźnika będzie lotnisko Rostock-Laage w północno-wschodnich Niemczech, nieco ponad 200 km od polskiej granicy.

Zgodnie ze skąpymi informacjami, które przewoźnik ujawnił podczas berlińskich targów turystycznych ITB, na początku planowane są maksymalnie cztery trasy: do Frankfurtu, Monachium, Wiednia oraz Kopenhagi.

Szczegóły dotyczące floty przewoźnika będą znane w maju, ale najprawdopodobniej Rostock Airways wybiorą maszyny typu Bombardier Q400. Również w maju ma ruszyć sprzedaż biletów.

Andreas Blass, który został dyrektorem zarządzającym nowej linii, ma już doświadczenie w uruchamianiu regionalnych przewoźników. Brał udział m.in. w projekcie HLX.com (należy do grupy TUI) oraz w tworzeniu urugwajskiej linii BQB Lineas Aereas. 

Lotnisko Rostock-Laage jest największym portem lotniczym w Meklemburgii-Pomorzu Przednim. Dawne wschodnioniemieckie lotnisko wojskowe zostało udostępnione dla ruchu cywilnego w 1993 r., choć do dziś wojsko wykorzystuje większość z 1000 hektarów powierzchni portu. 

W sezonie letnim z Rostocku będą oferowane połączenia regularne do Dusseldorfu, Kolonii, Monachium, Stuttgartu oraz Zurychu. Cześć rejsów czarterowych z tego portu lotniczego, m.in. na Teneryfę oraz Majorkę, będzie obsługiwał polski Enter Air. 

Dominik Sipińskigość_5bab6 - Profil
gość_5bab6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie