×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dwuklasowy A380 w Emirates?
Emirates pracują nad dwuklasową konfiguracją siedzeń w swoich Airbusach A380 - informuje "Air Transport World" powołując się na prezesa linii, Tima Clarka. 

W nowej konfiguracji nie będzie klasy pierwszej, a jedynie klasa ekonomiczna oraz biznes. W obecnej, trójklasowej konfiguracji Airbusy A380 w barwach Emirates mogą przewozić do 517 pasażerów, w tym 14 w klasie pierwszej.Po wyeliminowaniu klasy pierwszej ma wzrosnąć łączna liczba miejsc na pokładzie, choć Clark nie wie jeszcze, ilu dokładnie pasażerów będą mogły zabrać te samoloty. Na górnym pokładzie ma pozostać bar, który obecnie jest przeznaczony dla pasażerów z klasy pierwszej.

Nowa konfiguracja może wejść w życie w 2016 r. Emirates posiada obecnie 31 samolotów typu Airbus A380.

Emirates planuje również wprowadzić konfigurację dwuklasową w Boeingach 777-300ER. Jak mówi Clark, w pierwszym etapie liczba miejsc w klasie pierwszej zostanie zmniejszona do czterech, a dodatkowa przestrzeń zostanie wykorzystana do zwiększenia odstępu między siedzeniami w klasie biznes. 

Clark zapowiedział również, że Airbus A380 może zostać wprowadzony na jedno z dwóch połączeń z Dubaju na Mauritius. 

Dominik Sipiński
fot. Piotr Bożykgość_6f0f1 - Profil
gość_6f0f1
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie