×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lublin: Kolejna awaria radiolatarni
Działalność operacyjna portu lotniczego w Lublinie została wstrzymana. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie lotniska w portalu społecznościowym Facebook, powodem zawieszenia jest awaria systemu DVOR/DME.

DVOR/DME to zespół dwóch urządzeń radionawigacyjnych ułatwiających pilotom lądowanie. To jedyna pomoc na lotnisku w Lublinie, ponieważ port nie ma jeszcze dokładniejszego systemu ILS. Urządzenia są własnością Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i to ona odpowiada za ich utrzymanie.

To już druga awaria radiolatarni w Lublinie w ostatnim czasie. Dokładnie tydzień temu system również się zepsuł. Wtedy PAŻP usunął usterkę po niecałych 4 godzinach. 

Na stronie lotniska Lublin w portalu Facebook czytamy, że prezes lotniska, Grzegorz Muszyński, już interweniuje u prezesa PAŻP, Krzysztofa Banaszka, w sprawie pilnego usunięcia usterki.

Dziś w Lublinie powinny lądować jeszcze trzy samoloty: rejsy Wizz Aira z Londynu-Luton oraz Torp, a także czarterowy lot Bingo Airways z Marsa Alam. Nie wiadomo, czy lądowania odbędą się w Lublinie, czy też zostaną przekierowane. Decyzję podejmą przewoźnicy.

Dominik Sipińskigość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie