Lublin: Kolejna awaria radiolatarni

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
16 lutego 2013 15:51
26 komentarzy
Reklama

Działalność operacyjna portu lotniczego w Lublinie została wstrzymana. Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie lotniska w portalu społecznościowym Facebook, powodem zawieszenia jest awaria systemu DVOR/DME.

DVOR/DME to zespół dwóch urządzeń radionawigacyjnych ułatwiających pilotom lądowanie. To jedyna pomoc na lotnisku w Lublinie, ponieważ port nie ma jeszcze dokładniejszego systemu ILS. Urządzenia są własnością Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej i to ona odpowiada za ich utrzymanie.

To już druga awaria radiolatarni w Lublinie w ostatnim czasie. Dokładnie tydzień temu system również się zepsuł. Wtedy PAŻP usunął usterkę po niecałych 4 godzinach. 

Na stronie lotniska Lublin w portalu Facebook czytamy, że prezes lotniska, Grzegorz Muszyński, już interweniuje u prezesa PAŻP, Krzysztofa Banaszka, w sprawie pilnego usunięcia usterki.

Dziś w Lublinie powinny lądować jeszcze trzy samoloty: rejsy Wizz Aira z Londynu-Luton oraz Torp, a także czarterowy lot Bingo Airways z Marsa Alam. Nie wiadomo, czy lądowania odbędą się w Lublinie, czy też zostaną przekierowane. Decyzję podejmą przewoźnicy.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_84cfa 2013-02-22 10:35   
gosc_84cfa - Profil gosc_84cfa
goluz , tak samo ciezko, jak to, ze do 11 lutego ani LUZ ani Modlina nie bylo w wykazie lotnisk na stronie PAZP...samo zycie!
goluz 2013-02-21 23:48   
goluz - Profil goluz
PAŻP twierdzi na swojej stronie,że to nie była awaria (link) i próbują umiejętnie przenieść odpowiedzialność na LUZ, mimo,że to ich własność, to oni za nią odpowiadają i powinni o to dbać. Tak ciężko przyznać się do tego,że nie trzyma się standardów?
zobacz link
gosc_200d3 2013-02-19 13:01   
gosc_200d3 - Profil gosc_200d3
jest i bankomat :) nówka nieśmigana EURONET :D jeszcze tylko kantor i gra gitarra :D
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama