×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: Mechaniczne uszkodzenie 787Samolot Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT został uszkodzony i nie wykonuje operacji lotniczych. Wczorajszy (19.12) rejs do Monachium oraz dzisiejszy do Pragi wykonał zastępczo Boeing 737.

- W trakcie przeglądu stwierdziliśmy uszkodzenie mechaniczne w okolicy podwozia - mówi Marek Kłuciński, rzecznik prasowy LOT-u.- Do uszkodzenia podwozia doszło wczoraj podczas lądowania samolotu lecącego z Pragi do Warszawy - mówi w rozmowie z Pasazer.com Przemysław Przybylski, rzecznik Lotniska Chopina.

- Dreamliner jest nowym samolotem we flocie LOT-u, dodajmy pierwszym eksploatowanym w Europie, do tego bardzo zaawansowanym technologicznie i zinformatyzowanym, dlatego nadal jesteśmy na etapie poznawania maszyny i bardzo skrupulatnie traktujemy wszelkie niezgodności czy komunikaty systemowe samolotu. Wszelkie tego typu sygnały od razu sprawdzamy, niekiedy ze zwiększoną ostrożnością - wyjaśnia Kłuciński.

Aktualnie przewoźnik analizuje stan techniczny samolotu, konsultując się z producentem. 

Do tej pory anulowane zostały cztery z planowanych rejsów Dreamlinera po Europie. Nie wiadomo również czy 787 uda się w zaplanowany na popołudnie lot do Kijowa.

Paweł Cybulakgość_d4dd5 - Profil
gość_d4dd5
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie