Turkish: Chcemy latać do Krakowa

Turkish: Chcemy latać do Krakowa Zarząd Turkish Airlines poinformował w czwartek (4.10), że jest gotowy uruchomić połączenie z Krakowa do Stambułu. Niestety na chęciach dobre wiadomości się kończą. Linia zastrzega jednocześnie, że możliwość uruchomienia tych rejsów zależy od uzyskania potrzebnych zgód, których jak na razie nie posiada, a ich uzyskanie wydaje się mało realne.Turcja, jako kraj...
06/10/2012 16:57   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
pabloair 2012-10-15 19:18   
pabloair - Profil pabloair
Widzę, że lot to taki pies ogrodnika, sam nie weźmie a i drugiemu nie da. Już kiedyś napisałem, że lot dba tylko o warszawke a nie o swoje interesy. I jak tu taka firma ma nie zbankrutować? Zaczęło się od osunięcia trasy KRK-USA a teraz jeszcze blokują inne linie aby nie weszły na nasz rynek, dobrze że Lufhansy nie blokują bo inaczej juz byli byśmy skazani tylko na warszawke.
usuniety 2012-10-11 23:31   
usuniety - Profil usuniety
To dla porządku, oprócz Newarku, Rzymu i Bejrutu, na zimę znikają z siatki LOTu: Erewań, Belgrad i Ateny.

Ale za to LOT pcha swoich paxów w objęcia LUFY.
gosc_3b4df 2012-10-11 22:29   
gosc_3b4df - Profil gosc_3b4df
LOT ogranicza wszystkie lotniska bo chucha tylko na Warszawę. nie rozumiem że państwowa firma jakąjest LOT ogranicza rozwój ekonomiczny portu lotniczego i automatycznie małopolski. Taki jest jasz rząd brzydzi się komunizmem a dalej akceptuje umowę z 1967 roku. Ja cież kręce przecież tę umowę podpisywałktoś z rządu Władysława Gomułki.
tomwkr7 2012-10-11 20:51   
tomwkr7 - Profil tomwkr7
Magiczny Kraków znów przyciąga:) Norwegian otwiera Trondheim od 2 kwietnia 2013, 2 razy w tygodniu:)
gosc_bb105 2012-10-11 01:51   
gosc_bb105 - Profil gosc_bb105
Twoj komentarz : ktgracz
Mieszkam za granica i moge tylko potwierdzic,ze nikt z zachodu nie leci przez WAW.
gosc_028c8 2012-10-09 09:17   
gosc_028c8 - Profil gosc_028c8
Prawda jest taka, że lotnisko w Krakowie staje się dla Lot-u i jego hub-u w Warszawie coraz bardziej niewygodne ze względu na to, że coraz więcej linii chce do niego wejść (głównie chodzi o koszta) a co za tym idzie zabiorą pax-ów z południa (a to duży rynek). Lot będzie robił wszystko żeby uniemożliwić dalszy rozwój tego lotniska bo robi się dla niego niewygodne. No cóż miejmy nadzieję, że to się Lot nie uda i KRK ale i nie tylko bo i inne porty regionalne dalej będą się rozwijać jak to ma miejsce teraz bo naprawdę już wystarczy tego Warszawskiego monopolu.
usuniety 2012-10-09 08:49   
usuniety - Profil usuniety
i jeszce jedno, LOT znowu olał paxów z Poznania i Katowic, LUFA ich przejmuje z otwartymi rękami, więc może to LUFA blokuje TK posługując się LOTem jako narzędziem.
usuniety 2012-10-08 19:22   
usuniety - Profil usuniety
Szanowni Genisuze,
Oświeccie mnie liczbami tylko proszę o podanie żródła co do paxów tranzytowych, bo jak na razie to PPL nie publikuje liczby paxów tranzytowych, a pharasz skoro się udzielasz to myślałem że jesteś asystentem Prezesa LOTu.
pcharasz 2012-10-08 19:00   
pcharasz - Profil pcharasz
Gdyby LO otwiera DOK z myślą o Euro, to otworzył by je tuż przed Euro, a nie rok przed. Na dodatek nie bawiliby się pewnie w zmiany godzin z nocnych na dzienne, nie zwiększyli by frekwencji do 5 par tygodniowo. A co do zamknięcia TLV, to proszę podziel się większą ilością informacji z nami, bo widać masz informacje prosto z 17 Stycznia, których my nie mamy.
pcharasz 2012-10-08 18:52   
pcharasz - Profil pcharasz
macieksylwia, fakty są takie że a) LO zwiększa ilość paxów o jakieś 10% rocznie i b) niezależnie od a), rośnie % paxów transferowanych przez WAW. Kiedy faza restrukturyzacji się zakończy, zapewne będziemy mogli się spodziewać szybszego rozwoju.
usuniety 2012-10-08 18:37   
usuniety - Profil usuniety
ktgracz, proszę nie pissz takich bzdur, bo akurat LOT rozważa zamknięcie tego kierunku a ostatnio mocno ograniczył oferowanie, Rzym poszedł w odstawkę, Donieck był tylko otworzony z myślą o EURO. Nie mam zamiaru brać dłużej udziału w dyskusji na poziomie ONETu
usuniety 2012-10-08 18:37   
usuniety - Profil usuniety
miałem na myśli Helsinki.
usuniety 2012-10-08 18:20   
usuniety - Profil usuniety
Kurcze, za moment się dowiemy że WAW przegonił LHR, FRA, CDG, i AMS, , absurd goni absurd a jak ktoś chce lecieć na około to niech leci nawet ANZ, jeżeli ktoś pisze że pasazer który szuka najniższej ceny i jest gotów odległość 1500 km lecieć w czasie 10 godzin jest bardzo dobrym klientem to gratuluję takiego myślenia i braku logiki, zarabia się na C i wysokopłatnych taryfach.
pcharasz 2012-10-08 17:51   
pcharasz - Profil pcharasz
"coś zmyślasz bo finn nie lata do Aten a nawet jeśli latał to nie oferował korzystnych taryf na tych połączeniach." macieksylwia, skoro nie wiesz czy latał, to skąd wiesz jakie taryfy oferował?
ktgracz 2012-10-08 16:56   
ktgracz - Profil ktgracz
Fakt hub LOTu jest już trochę czasu na Chopin Airport Intl., a kto z zachodu chętnie lata z przez WAW? Np. loty do Doniecka lub na oba lotniska na Kaukazie - transfer jak każdy inny FRA, MUC czy CDG :) // Lot na południe Europy przez HEL, to przykład - równie dobrze może być lot do Rzymu lub BCN - wszystko zależy od dostępnych taryf, w danym momencie. Leciał przez Rygę, bo Air Baltic (pierwszy i ostatni raz hehee) był akurat znacząco tańszy. Swiss jest przeważnie w dobrej cenie jak tradycyjne linie w wersji last-minute, ale rezerwując bilet na dni przed startem zdarzają się takie cuda-wianki, że normalnie jeden z droższych (1-2 miesiące przed startem) Austrian wychodzi w zestawieniu najtaniej lub porównywalnie tanio (ale ma np. lepsze przesiadki, przy tej samej cenie) jak inne linie. Wtedy ten promil (a raczej kilka procent) jest dla każdej linii cenny, bo chce-nie-chce MUSI i opłaca taryfy z górnej półki xD // Naprawdę mało ludzi w samolocie obok nas leci w promocji (do takiego PEK za mniej niż 2000 zł, po EU za mniej niż 200Eur), większość leci, bo musi, a część (może 25%) decydując się na kupno last-minute buli jak za zboże. Lot z WAW do HAV przez SVO jest tak samo niepojęty jak EZE z Europy przez RPA, ale czasami tak bywa najtaniej ]:->
gosc_3df63 2012-10-08 15:37   
gosc_3df63 - Profil gosc_3df63
"LOT jest za slaby na utworzenie hubu w WArszawie"?!! A jak specjalista "macieksylwia" wpadł na taki pomysł. Jesli mnie oczy nie mylą, WAW już jest głównym hubem LOTu, tysiące pasażerów dziennie latają tranzytem przez WAW, odloty/przyloty poszczególnych rejsów sa ze soba dokładnie skoordynowane, wschod leci na zachod, polnoc i poludnie, i vice versa, wiec to dokladnie o to chodzi!
usuniety 2012-10-08 14:38   
usuniety - Profil usuniety
Jeszcze raz powtarzam TK nie ma korzystnych taryf nawet tam gdzie się łapie przesiadka przez IST do Europy, nie chece mi się już dłużej dyskutować i obalać argumenty wyssane z palca.
usuniety 2012-10-08 14:34   
usuniety - Profil usuniety
To słabo szukacie bo akurat SWISS jest bardzo konkurencyjny w Europie to po pierwsze a po drugie to coś zmyślasz bo finn nie lata do Aten a nawet jeśli latał to nie oferował korzystnych taryf na tych połączeniach.
ktgracz 2012-10-08 14:24   
ktgracz - Profil ktgracz
Local time przy podawaniu godziny startu/ lądowania jest raczej oczywistą oczywistością, nie trzeba tego zaznaczać :) // O LCA nie pisałem. LOT w Syrii (nie wina LO, tylko Assada, który tak mocno trzyma się stołka) jest tam tak jakby jedną nogą ;) // Może i promil, ale bdb płatny promil - przykład. Znajomy przeważnie, wie że musi lecieć do ATH czy tak jaskrawiej (tzw. na-około) do BCN, max. 3-5 dni przed startem i pisze do mnie "znajdź cokolwiek w tych dniach, ale żeby nie kosztowało 1500zł!!!!", gdy LOT chce za przelot w konkretnie interesującym go dniu prawie 2k zł. Jak cena/ godziny go satysfakcjonują, to leci do ATH przez HEL (AY) lub RIX (BT - nie do końca LCC i nie koniecznie tradycyjna linia, więc jeszcze na to pójdzie), a do BCN zamiast direct z WAW lub via. CDG / AMS bratnimi liniami AF / KLM, czy podobnie z jednym stopem by LH / Swiss, jak będzie taniej lub lepsze godziny, to poleci nawet TK przez IST. 100Euro taniej za lot z przesiadką robi mu różnicę i zapewniam gość nie jest miłośnikiem latania. Leci bo musi, jakby sprawy go nie nagliły, latałby może 1-2 razy w roku (na wakacje) :D // krzysiekl: był taki czas, że ludziska rzucali się na bilety z BCN do EZE / GRU liniami QR, efekt CCC - jak to czasami określa 4tech ;-)
usuniety 2012-10-08 13:50   
usuniety - Profil usuniety
LOT jest za słaby żeby samemu uczynić z WAW hub lub się obronić przed konkurencją więc zagrywki tego typu obrócą się przeciwko LOTowi, konkurencja na około zaczyna współprcować z liniami z bliskiego wschodu, tylko nie LOT, chociażby ostatni news o AFKLM i Ethihad
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama