Pikieta związkowców LOT-u

Pikieta związkowców LOT-u Wczoraj wieczorem (9.06) przed kancelarią premiera pikietowali związkowcy Polskich Linii Lotniczych LOT; w proteście udział wzięło kilkadziesiąt osób, a powodem jego przeprowadzenia były różnice zdań związkowców i władz LOT-u, dotyczące sposobu zarządzania firmą. Związkowcy przekazali petycję do premiera Donalda Tuska, w której domagają się odwołania prezesa Sebastiana...
10/06/2010 09:57   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
adamlubin 2010-06-11 08:57   
adamlubin - Profil adamlubin
stenus: nie nie jestem- nie zapisałem się. Tylko wszyscy tak w PL myslą ze w KGHM to same kokosy średnia płaca to 8k na reke bez dodatków jeszcze itp. Jak ktoś chce pracować na dole (nie w KGHM i bez związków) - to niech idzie do PEBEKi- wtedy szybko zrozumie po co związki. I taki mały drobiazg- nie ma co porównywać KGHM do LOT czy innych spółek SP- bo ta firma ma zysk i to niemały, stać ja na małe fanaberie. Nawet dywidende w tym roku nasz cudowny rząd zmniejszył na 3zł/1akcja by nie było buntu na pokładzie że 3 rok z rzędu cały zysk idzie na łatanie dziury budżetowej- boja się wyborów.
szumny 2010-06-11 08:38   
szumny - Profil szumny
Tak na marginesie to w zarządzie LOT-u zasiada przedstawiciel wybierany przez załogę. Pierwszy krok protestujących powinien chyba polegać na odwołaniu go (jej) z tej funkcji skoro nie spełnia oczekiwań pracowników.
humbak 2010-06-11 08:12   
humbak - Profil humbak
adamlubinie: Jesteś działaczem związkowym?
marecki 2010-06-11 08:02   
marecki - Profil marecki
A co ma praca górników do związków zawodowych. W zdecydowanej większości związki zawodowe nie działają na rzecz pracowników, tylko dla utrzymania posad i przywilejów własnych działaczy.
szumny 2010-06-11 07:42   
szumny - Profil szumny
adamlubin: Nikt nie kwestionuje tego że górnicy ciężko pracują. Chodzi o napiętnowanie rozpasania tzw. działaczy związkowych głównie w PAŃSTWOWYCH (należących do SP) spółkach oraz uświadomienia związkowcom że stroną w sporze nie jest Kancelaria Premiera tylko pracodawca.
adamlubin 2010-06-11 06:24   
adamlubin - Profil adamlubin
Idąc dalej mozna być też za delegalizacją koscioła, likwidacja wolnych dni - ileż to oszczędności w budżecie i gospodarka ruszy. A jak komuś gul lata to zapraszam do Lubina w KGHM są przyjęcia, miła praca na 4 zmiany, 1000m pod ziemią, a z czasem to i do związków można się zapisać.
jurek 2010-06-11 01:15   
jurek - Profil jurek
jestem za rozwiązaniem i delegalizacją wszystkich związków zawodowych w naszym kRaju ;o)
marqoos_pl 2010-06-10 18:43   
marqoos_pl - Profil marqoos_pl
Darmozjady i tyle...
humbak 2010-06-10 14:30   
humbak - Profil humbak
Ja się chyba rozminąłem z powołaniem. :o)
2010-06-10 14:21   
 - Profil
E tam. Znajdziemy se jakiś sojusz lotniczy, co rzuci dużą bańką rocznie na cukierki.
4tech 2010-06-10 14:00   
4tech - Profil 4tech
driver...hm...no wiesz klkuset badz kilka tysiecy forumowiczow sie znajdzie...i wtedy szef portalu musialby placic za etaty zwiazkowe....:P
2010-06-10 13:52   
 - Profil
Albo związek krnąbrnych forumowiczów p.com! :D
szumny 2010-06-10 13:47   
szumny - Profil szumny
Może to temat drażliwy dla niektórych forumowiczów ale ciekawi mnie jak sprawy związkowe wyglądają w LOT i spółkach zależnych.
piotrek737 2010-06-10 13:28   
piotrek737 - Profil piotrek737
No wiesz Łukasz w Kraku toczyła się sprawa przed sądem bo bezdomny ukradł z pewnego hipermarketu na T dwie baterie alkaliczne ;) Wsadzili go na 72 godziny do aresztu no i cała sprawa kosztowała podatników 4,500zł wraz z ekspertyzami ;) Nie wspominając już, że koszt baterii wyniósł około 5-6zł ;) Ponownie policjanci i ochroniarze po prostu chcieli się pokazać :( Także różne sprawy są u nas :D

W takim razie KGHM rulezzzz ;) Hmm 2,5 mln zł na cukierki plus 8 mln zł na pensje i jest kozacko :) Trzeba głęboko zastanowić się nad jakimś związkiem poszkodowanych pasażerów przy ULCu ;)
sadaml32 2010-06-10 13:25   
sadaml32 - Profil sadaml32
Ja też mam marzenie by być związkowcem bo mi się robić nie chce a najlepiej to utworzył być oddział zamorski zwiazku zawodowego bym mógł sobie siedzieć gdzieś na karaibach nawet z nudów w ramach treningu umysłowego pisałbym pisma poprawiajace bhp. Miałem raz okazję spotkać takich związkowców na delegacji po godzinie prysnęli w miasto i w ogóle czasami tacy ludzie nie maja pojęcia o robocie.
2010-06-10 13:21   
 - Profil
E tam, piotrku, za baterię dostaniesz co najwyżej mandacik ;p No chyba że taka duża bateria, akumulator, to wówczas, gdy jest powyżej 200zł, to już odpowiadasz jako przestępca ;p Wiec Kowalski za bateryjkę oskarżony zostanie najwyżej o wykroczonko ;p
szumny 2010-06-10 13:09   
szumny - Profil szumny
Cytaty za Angorą: "W KGHM na same pensje 41 działaczy związkowych firma wydajeprawie 8 milionów". "Ustawa mówi: jeśli w zakładzie pra-cuje 150-500 członków związku za-wodowego, związek dostaje jedenetat. Za etat płaci pracodawca. Kiedyzwiązek ma ponad 500 członków, do-staje dwa etaty; ponad tysiąc – trzyetaty. Powyżej 2 tys. – cztery. " Linka nie podaję. Artykuł można znaleźć googlując powyższe. Polecam lekturę.
aynis 2010-06-10 12:59   
aynis - Profil aynis
Takim to dobrze...
piotrek737 2010-06-10 12:57   
piotrek737 - Profil piotrek737
Był i do tego ma wyroki i różne sprawy sądowe i może kandydować a Kowalskiego to potrafią przymknąć jak baterie ukradł z marketu... Od pługa do wicepremiera jak widać w Polsce droga jest dość szybka ;) Niestety póki nasz naród nie zmądrzeje w pewnych kwestiach to tak będzie. Co do związków to LOT i tak mało daje (moim zdaniem nic nie powinien dać) na szczycie jest KGHM gdzie związki dostają prawie 2,5 mln złotych...
humbak 2010-06-10 12:41   
humbak - Profil humbak
Jest jeszcze taki inny kandydat, który drze papę, a który wyszedł ze związku. I nawet był wicepremierem...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy