Jet Air rezygnuje z Katowic

Jet Air rezygnuje z Katowic Po dwóch miesiącach od uruchomienia połączeń z Katowic do Bydgoszczy, w letnim rozkładzie lotów Jet Air rezygnuje z obsługi tego połączenia jak i dwóch innych do Berlina i Kopenhagi (z międzylądowaniem w Bydgoszczy). W siatce przewoźnika pojawiło się za to nowe połączenia Bydgoszcz - Poznań - Kraków.Paweł Cybulak
11/03/2008 01:04   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
voy 2008-03-13 16:45   
voy - Profil voy
Roberto, no jest to sprawa jasna, ze nie o BZG-POZ chodzi. Mimo mojego kibicowania BZG wciąż nie rozumiem, czemu loty opierają się o Bydzię a nie np. o Poznań czy Gdańsk. A nawet lot techniczny musi się zwrócić. A ja się zgodze z Langmarem że należałoby konkurować na trasach na których operuje LO. Może w końcu byłyby ceny niższe.
roberto 2008-03-13 08:42   
roberto - Profil roberto
Langmar, ale właśnie POZ-KRK to jest połączenie pomiędzy dużymi miastami. Zupełnie nie rozumiem dlaczego uważasz, że może być na nie mniejszy popyt niż na WRO-GDN czy GDN-KRK. I tak nie da się dojechać pociągiem i wrócić tego samego dnia więc co za różnica. Przecież jak na razie i tak chodzi wyłącznie o rozpędzenie ruchu biznesowego pomiędzy miastami. Ogolnie to i tak widze, że jak na razie JetAir i tak jest najpewniej stąpającym po ziemii przewoznikiem (choć w przypadku linii lotniczych to chyba nie jest najlepsze określenie ;)
langmar 2008-03-13 08:18   
langmar - Profil langmar
zgadzam sie z roberto. Sa to ciekawe ekspeymenty, ale jesli ktos by naprawde chcial zarobic na lotach krajowych, to sugerowalbym konkurowanie z LOTem na trasach popularnych: WAW- WRO, WAW- GDA. Albo miedzy duzymi miastami WRO - GDA, GDA- KRK...
roberto 2008-03-12 13:42   
roberto - Profil roberto
To połączenie nie zniknie, bo to dolot techniczny, na który by obniżyć straty być może będzie sprzedaż biletów, po za tym nie chodzi o loty BZG-POZ, ale BZG-KRK (via POZ).
voy 2008-03-12 07:29   
voy - Profil voy
Cezary: Domyśliłem się;) Ale sam pomysł na bezpośrednie połączenie BZG-POZ jest dla mnie piorunujący!:) Moim zdaniem skończy jeszcze szybciej niż BZG-KTW. Jakoś KRK-POZ potrafię sobie wyobrazić, to przedłużenie do BZG nie za bardzo. Może gdyby BZG było GDN to jakoś by to wyglądało... chociaż jako rodowity Bydgoszczanin cieszy mnie każde nowe połączenie z BZG!
cezary 2008-03-12 01:26   
cezary - Profil cezary
Tak dla informacji dla nowych forumowiczów (bo stali to chyba pamietają) to zdjęcie jest zrobione podczas lotu samolotem linii Jet Air (jako połączenie LOT) z Katowic do Warszawy jesienią 2007.
cezary 2008-03-12 01:07   
cezary - Profil cezary
Pofatygowałem sie i sprawdziłem letni rozkład na oficjalnej stronie Jet Air i przekonałem się że autor napisał informacje dość przewrotnie. Owszem znika połączenie z Katowicami ale nie znika z Berlinem ani Kopenhagą. Samoloty będą latać na nowych trasach, miedzy innymi takich:
Łódź-Bydgoszcz-Berlin, Bydgoszcz-Łódź-Wiedeń (i to nawet 2 razy dziennie), Łódź-Bydgoszcz-Kopenhaga i mógłbym długo wymieniać. Sprawdźcie sami. Zastanawia mnie ttylko jak to zrobia trzema maszynami
// voy: chodzi zapewne o to ze z samej Bydgoszczy do Krakowa byłoby zbyt mało pasażerów i chcą zabrać po drodze z Poznania. Nikt przy zdrowych zmysłach chyba nie bedzie latał z Bydgoszczy tylko do Poznania.
voy 2008-03-12 00:44   
voy - Profil voy
Przepraszam, czy to oznacza, że będzie bezpośrednie połaczenie BZG-POZ? :) Samochodem można spokojnie w niecałe dwie godzinki zrobić tą trasę.... hmmm...
kato 2008-03-11 21:58   
kato - Profil kato
Moim zdaniem to połączenie od początku było jakieś kulawe. Katowice-Gdańsk, Katowice-Poznań to by były połączenia miedzy dużymi centami biznesowymi. Dla ludzi prowadzących interesy w sam raz (pod warunkiem dwóch rejsów dziennie). Dodatkowo w okresie letnim mogli by być chętni turyści. Ale Bydgoszcz+region? Moim zdaniem mimo wszystko działają "w cieniu" właśnie Gdańska czy Poznania.
discovery 2008-03-11 19:59   
discovery - Profil discovery
Co do połączeń krajowych w Grecji, to 80% lotów odbywa się na wyspy. I trudno dotrzeć w miare szybko samochodem lub koleją z lądu na wyspę :) I rzeczywiście unia zgadza się na dofinansowywanie połączeń krajowych w Grecji i dla Olympic-a i Ageana. Traktują to jako wyrównywanie szans dla biedniejszej części UE. Natomiast narodowe linie Olympic już od wielu lat są europejską efemeryda. Sztucznie utrzymywane plajtują, a natępnego dnia tworzą nową spółkę by mogła dalej funkcjonować. LOT w porównaniu do Olympica co super firma :)
tomekk 2008-03-11 19:55   
tomekk - Profil tomekk
jsg: trzymam za słowo :) Obrócić w dzień nie będzie łatwo, ale da się zrobić przy dobrych wiatrach.
jsg 2008-03-11 19:48   
jsg - Profil jsg
tomekk: Mi to wsio ryba. Moze byc PSA, MRS i inne tam dziwactwa. Wazne aby w dzien obrocic. Spic kawe i jazda spowrotem. Jak przylecisz na LTN to nawet na STN zawioze bezplatnie. O. W te i nazad. ZA 0.00 GBP.
tomekk 2008-03-11 19:44   
tomekk - Profil tomekk
jsg: dzieki za zaproszenie, tym razem ja sie wzruszyłem :) Niemniej UK i Skandynawia zupełnie nie leżą w zakresie moich zainteresowań turystycznych ;) Jakieś południowe rejony - Portugalia, Hiszpania, Włochy - bardzo chętnie. Chyba, żeby KRK - STN - PSA - STN - KRK hehe ;).
jsg 2008-03-11 19:37   
jsg - Profil jsg
Pozatym zapraszam do UK-eja. Przylec, to se polecimy pierdolnikiem gdzies tam i nazad w ten sam dzien.
jsg 2008-03-11 19:25   
jsg - Profil jsg
tomekk: Tos farciarz x2.02 ;-). Naprawde sie wzruszylem. Bardzo. Ten komunikat to jest niezly. Naprawde.
tomekk 2008-03-11 19:21   
tomekk - Profil tomekk
jsg: opłata za użycie karty była również 0 PLN :) Ponawiam moj apel o zrzutkę na bilet FR dla jsg - niech się przekona co to tanie latanie ;) I te szczekaczki na ich pokładzie - to loteria, to komunikat o lądowaniu przed czasem ... ;)
jsg 2008-03-11 19:17   
jsg - Profil jsg
tomekk: juz teraz wierze, wierze! ;-))) swoja droga to farciarz z Ciebie. 2.02 PLN! Wow! Pewno oplata za uzycie karty byla wieksza...
tomekk 2008-03-11 19:16   
tomekk - Profil tomekk
ożesz, ale się sformatowało, sorry :/
tomekk 2008-03-11 19:15   
tomekk - Profil tomekk
no patrz, nawet taki wyga jak jsg mi nie wierzy ;)
GOING OUT
From Krakow(KRK) to Milan Bergamo(BGY)
Mon, 25Feb08 Flight FR6877 Depart KRK at 20:35 and arrive BGY at 22:25



COMING BACK
From Milan Bergamo(BGY) to Krakow(KRK)
Wed, 27Feb08 Flight FR6876 Depart BGY at 18:20 and arrive KRK at 20:10



PAYMENT DETAILS
*********2.00 PLN Adult
*********0.00 PLN Taxes, Fees & Charges
*********0.00 PLN Aviation / WCHR Levy
*********0.00 PLN Car Rental
*********0.00 PLN Insurance
*********2.00 PLN Total Paid
GOING OUT
From Milan Bergamo(BGY) to Porto(OPO)
Tue, 26Feb08 Flight FR4702 Depart BGY at 06:30 and arrive OPO at 08:10



COMING BACK
From Porto(OPO) to Milan Bergamo(BGY)
Wed, 27Feb08 Flight FR4703 Depart OPO at 08:35 and arrive BGY at 12:15



PAYMENT DETAILS
*********0.02 EUR Adult
*********0.00 EUR Taxes, Fees & Charges
*********0.00 EUR Aviation / WCHR Levy
*********0.00 EUR Car Rental
*********0.00 EUR Insurance
*********0.02 EUR Total Paid
jsg 2008-03-11 19:13   
jsg - Profil jsg
cezary: brawo. Podoba mi sie Twoj post. Rzeczowo i bezagresyjnie. Rowniez przyznaje racje. Choc nie w 100 %. Tak biednym krajem to nie jestesmy, jak sie Tobie wydaje. Sedno tkwi w mentalnosci. Jak tomekk powiedzial, w PL panuje przekonanie ze latanie musi byc drogie. Tak bylo, tak nie jest. Trzeba ludzi przekonac ze samolot jest dla ludzi. OOO. P.S. z tym biletem do OPO to tez mi trudno uwierzyc (jezli ma nawet tax'y wliczone).
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy