Centralwings zjadł zyski LOT-u

Centralwings zjadł zyski LOT-u W 2007 roku tanie linie lotnicze Centralwings wykazały stratę w wysokości 73 milionów złotych. W tym samym okresie PLL LOT osiągnął zysk w wysokości 83 milionów. Reasumując prawie cały zysk LOT-u połknął Centralwings. Strata polskiej taniej linii zwiększyła się z 60 w 2006 do 73 milionów w roku ubiegłym. Niepokoi fakt, iż LOT przestał zarabiać na połączeniach...
27/02/2008 00:30   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
suavec 2008-03-01 11:50   
suavec - Profil suavec
To jest ciekawy cytat: "Członkowie Rady wyrazili podziękowanie ustępującemu zarządowi za wkład pracy i poprawienie sytuacji w spółce."
admin 2008-02-28 17:39   
admin - Profil admin
U nas tez jest w informacjach kadrowych
hamburg 2008-02-28 17:20   
hamburg - Profil hamburg
Jestem o tym wlasnie news na innej stronie lotniczej :
,,W dniu dzisiejszym Prezes Piotr Siennicki złożył prośbę o odwołanie z funkcji prezesa zarządu PLL LOT. Rada Nadzorcza PLL LOT przychyliła się do tej prośby. Jednocześnie Rada odwołała z funkcji członków zarządu Jerzego Adamskiego i Karolinę Stanisławską.






Członkowie Rady wyrazili podziękowanie ustępującemu zarządowi za wkład pracy i poprawienie sytuacji w spółce.

Rada Nadzorcza podjęła decyzję o oddelegowaniu ze swojego grona Dariusza Nowaka do pełnienia funkcji Prezesa Zarządu do czasu rozstrzygnięcia konkursu, który zostanie niezwłocznie ogłoszony. W tym czasie zarząd będzie funkcjonował w składzie dwuosobowym Dariusz Nowak i Konrad Tyrajski.

Konkurs na nowych członków zarządu obejmie również dotychczas nie obsadzone stanowisko członka zarządu ds. pracowniczych i korporacyjnych.

Dariusz Nowak jest ekonomistą i biegłym rewidentem. Jest członkiem Rady Audytu EUROCONTROL – Międzynarodowej Organizacji ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej oraz członkiem ds. audytu SESAR JU. W dniu 8 lutego 2008 został powołany na członka Rady Nadzorczej PLL LOT. Wcześniej był partnerem Pricewaterhouse Coopers w Polsce, Luksemburgu i Wielkiej Brytanii.´´
korrado 2008-02-28 16:31   
korrado - Profil korrado
A Siennickiego właśnie przed chwilą odwołali (albo sam złożył rezygnację).
suavec 2008-02-28 10:49   
suavec - Profil suavec
Ostatnio cynicznie zaśmiewałem się, gdy LOT oznajmił, iż utrzymywanie połączeń do UK i Irlandii przynosi spółce straty. Teraz przyznaje, że nawet na cyniczny śmiech mnie nie stać... osłupiałem... To jakieś kpiny! Kiedy wreszcie LOT będzie zarządzany przez managerów znających się na rzeczy???
cezary 2008-02-27 22:02   
cezary - Profil cezary
Po prostu ręce i nogi opadaja... LOTowi nie opłaca się latać. Centralwings przynosi same straty. Nie rozumiem tego jeśli samoloty latają z dużym obłożeniem (przynajmniej te którymi leciałem).
Widocznie wszystko pożerają pensje urzędasów z zarządów LOT i Centralwings. A rozwalić te zrządy !
Sprywatyzować i już. Najlepiej niech LOT wykupi Lufthansa - jesli bedzie miała ochotę bo jakoś nie widzę tego.
// Zlikwidować Centralwings lub sprzedać (tylko co sprzedać jeśli centralwings właściwie nie ma własnych samolotów ?).
Nagle się wszystko zacznie opłacać.
amadeusz 2008-02-27 20:49   
amadeusz - Profil amadeusz
Imajchrowski: oczywiście słusznie piszesz. Tak jak w pierwszym poście napisałem, że LH/UA prowadzi bardziej przejrzystą politykę dla klienta niż total chaos w LO. Przykre to ale prawdziwe.
hamburg 2008-02-27 20:48   
hamburg - Profil hamburg
amadeusz: ale przewaznie jak lece prywatnie to z reguly nie zmieniam dat lotow. Bardzo zadka mi sie zdaza ze musze zrezygnowac lub zmienic przelot. Bo zanim kupie to dobrze patrze w kalendarzu czy napewno bede mog poleciec...;-)
amadeusz 2008-02-27 20:44   
amadeusz - Profil amadeusz
hamburg: min. 2 lub 3 tyg. przed wylotem ale jak Ci przyjdzie zmieniać date w bilecie to ten sam deadline Cię obowiązuje.
amadeusz 2008-02-27 20:42   
amadeusz - Profil amadeusz
szot: masz rację, Kanada kuleje cenowo niestety. A LO myśli, że nadal mamy lata 70-te i latają ludziska ciemne Lotem bo inne linie są niedostępne eech. Słusznie wybierasz latając konkurencją, w końcu mamy wybór więc grzech nie korzystać. Ale pewnie Dreamlinerkiem sie skusisz :-)
lmajchrowski 2008-02-27 20:40   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
amadeusz: moze i tu masz racje ze dzien przed odlotem to LOT ma najlepsze ceny bo poprostu chce sie pozbyc wolnych miejsc i jakos zapelnic samolot ale procent ludzi ktorzy w ten sposob rezerwuja bilety wynosi chyba 5% albo i mniej tak wiec jesli chcesz czekac na takie okazje i leciec na wakacje np. to sadze ze chyba ci sie to nie uda:) . Sadze ze tydzien do przodu to raczej wiekszosc kupuje i powiem ci ze juz 5 marca mozesz poleciec za 875$ a juz nie mowie o pozniejszych datach bo jesli chodzi o wakacje to ceny roznia sie od lotu strasznie np. krk-ord 26/06 okres wakacyjny do 24/09 cena lotu 1361$ cena z przeciadka 971$ UNITED prze MUNICH i sadze ze ludzi rezerwujacych ze znacznym wyprzedzeniem jest wiecej mozesz sobie rozne daty ustawiac i zasze lot przegra.
amadeusz 2008-02-27 20:36   
amadeusz - Profil amadeusz
marian: tak jest, LO za 2500 PLN a potem Swiss za chyba 2900 PLN oczywiscie AF za 1700 z groszami z WAW.
hamburg 2008-02-27 20:34   
hamburg - Profil hamburg
amadeusz: ale nie zawsze te ceny w LH sa takie drogie. Najtaniej jest jezeli kupisz z wyprzedzeniem (jak juz mowiles) i poznirj jakies 2 miesace- 3 tygodnie do wylotu promuje czesto kierunki do Canady czy do US. ;-)
szot 2008-02-27 19:48   
szot - Profil szot
amadeusz: i jeszcze robią tak, że dają promocje do NYC a odbijają sobie na pasażerach do Kanady... ja już postanowiłem też nie latać LOTem na 'wielką kałużę' więc stracili mnie jako Klienta na tej trasie/kierunku i wybieram Swiss - bardzo przystępne ceny widziałem już za 1700 all return z WAW via ZRH, no i samoloty jakie! Hmmm, no chyba, że jeśli wkońcu będzie 787 w LO to się kiedyś skuszę... i przepłacę
marian 2008-02-27 19:41   
marian - Profil marian
amadeus: chciałem sie pobawić i znalazłem, najtańszy był LOT za 883 przez warszawe a nastepnie SWISS/LOT 968 przez WAW/ZRH. ceny w dolarach oczywiscie.
maciek 2008-02-27 19:37   
maciek - Profil maciek
Widac ze ten artykul na temat kndycji C0 zbiegl sie ze zmianami w ich systemie sprzedazy. Oto pelna tresc informacji ktora umiescili na swojej stronie:
Cenny brutto w systemie rezerwacji Centralwings
Polskie tanie linie lotnicze Centralwings wprowadziły zmiany w systemie rezerwacji biletów. Klienci przy zakupie biletów na stronie zobacz link informowani są o cenach za poszczególne rejsy w kwotach brutto.

Przy tworzeniu rezerwacji system od razu podaje stawkę brutto obejmującą opłatę za przelot wraz z podatkami rządowymi i opłatami portowymi. W sekcji podsumowującej stworzoną rezerwację system wyszczególnia, jaką cześć ceny biletu stanowią opłaty dodatkowe.

Jednocześnie od dzisiaj wszystkie opłaty portowe i podatki rządowe są skalkulowane oddzielnie dla każdego połączenia i uzależnione od opłat w portach wylotu. Tym samym przewoźnik wycofał się z pobierania opłaty pasażerskiej o stałej wielkości.

Od dnia 27 lutego 2008, zgodnie z prowadzoną przez linie Centralwings polityką w zakresie informowania o cenach, pasażerowie mogą mieć pewność, że w systemie sprzedaży internetowej, tak jak wcześniej w materiałach promocyjnych, podawane są wyłączenie kwoty uwzględniające wszystkie opłaty związane z rejsem. Dotychczas ceny brutto podawane były w materiałach promocyjnych przewoźnika, a system rezerwacyjny informował jakie kwoty należy doliczyć do ceny netto (za przelot).

Jedyne opłaty nie wliczone w cenę biletu to opłaty manipulacyjne za formę płatności: kartą (25zł) lub przelewem (10zł). Wyboru formy płatności (a tym samym opłaty manipulacyjnej) pasażerowie dokonują w jednym z ostatnich etapów tworzenia rezerwacji, jednak już przy wyborze rejsu podawana jest wysokość tej opłaty.
amadeusz 2008-02-27 19:32   
amadeusz - Profil amadeusz
szot: masz rację LO daje ceny zaporowe by potem zaskoczyć wszystkich promocją nie do pobicia (choć w tym roku jest troszke inaczej) LH np. działa bardziej przewidywalnie, podają ceny od do i klient sam decyduje - kupi wcześniej zapłaci mniej i na odwrót, wszystko czarno na białym. Nie wnikam już w zmiany dat bo LH tu bandyckie metody promuje :)
amadeusz 2008-02-27 19:27   
amadeusz - Profil amadeusz
Imajchrowski: znajdż mi zatem połączenie na jutro-28.02 z KRK-ORD. Podaj najniższą cenę i przewoźnika z Krakowa. Pomijam tu AF i LX czy cokolwiek z WAW bo noc w WAW klienta nie interesuje
lmajchrowski 2008-02-27 18:49   
lmajchrowski - Profil lmajchrowski
amadeusz: Gwarantuje ci ze kiedy mnie nie spytasz znajde ci bilet tanszy od lotu na trasy do Toronto a zdarza sie ze i nawet o 400$. Naprawde Lot ma ceny kosmiczne i co do tego nie ma zadnych watpliwosci. To samo jest z Chicago i NY i przyznam szczerze ze wole przesiadke gdziekolwiek w europie niz leciec lotem 300$ czy 400$ drozej i chyba wiele osob popiera moj poglad
szot 2008-02-27 18:01   
szot - Profil szot
amadeusz: ja latam raz w roku do Toronto i nie jest tak różowo z cenami LOTowskimi - bilety bez promocji są nawet z ponad półrocznym wyprzedzeniem ponad 2700 PLN a i ponad 3200 nie należą do żadkości! Trochę LO robi promocji do Chicago i Nowego Jorku ale poza promocjami ceny ścinają z nóg. A co do LH to też Niemcy serwują ceny że hoho...
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy