Opinie o biurze podróży TUI

dori73 17/05/2021 11:12   
dori73 - Profil dori73
1 Zalety: Tańsze wycieczki, choć i tak nie warto

Wady: Zarezerwowaliśmy w lutym wycieczkę na czerwiec. Pod koniec kwietnia biuro poinformowała, że w tym terminie wycieczka nie może sie odbyć. Zaproponowano inny termin, który nam nie pasował. W naszym terminie biuro zaproponowało tylko jeden hotel o niższym standardzie. Nic więcej. Wybraliśmy hotel z aktualnej oferty, za który sami musieliśmy dopłacić. ODRADZAM TO BIURO. Jak tylko są problemy Tui żle traktuje klientów
Joanna777 29/03/2021 23:33   
Joanna777 - Profil Joanna777
1 Zalety: Brak

Wady: Od poczatku do konca wycieczki koszmar... Zaczne od tego ze lecielismy zepsutym samolotem ktory naprawiali 3.5 godz w ostatecznosci zmienili nam samolot i zapakowali bez walizek po to zeby uniknąc 4 godzinowego opoznienia za co musieli by zaplacic kazdemu 600 €. Po przylocie na lotnisku zamieszanie i dowiedzielusmy sie ze 80 osob w tym ja i moje 7 letnie dziecko bez bagazu. Bez kosmetykow na alergie bez lekow na alergie bez co bylo dla mnie najwazniejsze. Wypelnianie protokolu na lotnisku zaginiecia bagazu zabralo kolejne godziny dotaelismy poznym wieczorem do hotelu caly dzien bez jedzenia a przeciez placilismy za all inclusive caly dzien zmarnowany i tak tez kolejne 3dni bez bagazu bo zamiast korzystac ze slońca ja musialam latac po sklepach kupowac leki, ubrania, bielizne, stroje, kosmetyki, buty itd kontaktowal sie z nami na czat pracownik Tui przepraszal za zaistniala sytuacje, kazali zbierac paragony dokumentacje za co zaplaca odszkodowanie. Po powrocie napusalam reklamacje wyslalam dokumentacje po miesiacu dostalam odpowiedz ze za wszystko odpiwiadaja libie lotnicze TUI umylo rece. Ale ja nie kupowalam biletu indywidualnie sama tylko wszystko organizowalo biuro i to obo w moim imieniu powinno egzekwowac odszkodowanie dla mnie dramat nie polecam biura!!!
awidzisz 14/02/2021 11:01   
awidzisz - Profil awidzisz
1 Zalety: od dłuższego czasu już nie ma żadnych

Wady: to jeszcze nic, termin mojej rezerwacji na 14-dniowy pobyt w Turcji zmienili sami o 4 dni do przodu!!! nie informując mnie o tym, dopiero po moim kontakcie gdy odkryłem tą sytuację na portalu do rezerwacji MYTUI poinformowali mnie że ten termin został anulowany, zrezygnowałem i kupiłem wczasy w innym biurze, jakości obsługi ten organizator nigdy nie oferował ale przynajmniej za to były niskie ceny wycieczek, teraz i tego już nie ma
Expo7 05/09/2020 15:11   
Expo7 - Profil Expo7
1 Zalety: brak

Wady: Beznadziejne podejście do klienta, dno jeśli chodzi o rezerwację i zmianę terminu spowodowanego wirusem covid19, wpłaciliśmy zaliczkę, obiecano nam możliwość zmiany terminu, okazuje się że nie można mimo, że wcześniej w maju zapewniani nas ze będzie to możliwe, nikt nie kontaktowal sie z nami, namailu tez nie mamy żadnych informacji ack za tym idzie, po kontakcie z biurem obsługi klienta rozmowa z osobą tam pracującą nic nie dała, Pani arogancka, zadufana w sobie stwierdziła że jest osobą decyzyjną, a po pytaniu jakie pełni stanowisko odpowiedziala; młodszy specjalista, pytając o osobę przełożoną odmówiła podania informacji, poziom obsługi żenujący, wręcz odrażający, bezczelny, nie polecam !!! Bede wnosił o skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego oraz informował znajomych aby nigdy nie korzystali z usług tego biura turystycznego, rozczarowanie szczególnie w tych trudnym okresie powinno być priorytetem a okazuje się niemozliwe, traktowanie klientów ukazuje prawdziwe oblicze, z pochodzenia niemieckie biuro a poziom z trzeciego Świata i to po wojnie domowej... ogólnie przestrzegam wszystkich przed rezerwacjami imprez turystycznych u tego Tour operatorami, jeśli nie zależy Panstwu na zadowoleniu i wysokim poziomie obslugi klientów, to proszę najpierw sprawdzić kogo zatrudniacie, a poza tym polityka w okresie pandemii powinna być prokliencka, zatem rozczarowanie to mało powiedziane, jest wiele innych biur, Tui jest przeze mnie skreślone przez beznadziejne traktowanie swoich klientów, reasumujac szkoda czasu, zmarnowane pieniądze a można było tylko zmienic termin który sama na początku firma obiecała, niestety to były tylko słowa, a po rozmowie telefonicznej okazalo sie to nierealne, zatem kradzież w białych rękawiczkach, zostanie poinformowany urzad ochrony konsumentow i konkurencji oraz inne stosowne urzędy o przyjrzenie się działalności tego biura podróży.
Tomasz2 06/03/2020 17:59   
Tomasz2 - Profil Tomasz2
1 Zalety: "Niemiecka firma"

Wady: TUI traktuje swoich klientów jak przedmioty - fabryka wycieczek, gdzie klient jest taśmowo obsługiwany. Klient ma prawa i obowiązki określone w regulaminie i niech zapomni o jakimkolwiek korzystnym dla niego rozwiązaniu problemu, który wystąpi po drodze. Taktyka TUI to wziąć pieniądze, zapakować klienta w samolot, wyładować w miejscu docelowym, tam wziąć od klienta jeszcze trochę kasy, za dodatkowe usługi i przywieźć z powrotem mając gdzieś, czy jest zadowolony. Zmiana zaplanowanych godzin wylotu czy powrotu, to standard w tym biurze. Natomiast zmiana miejsca wylotu, do której doszło w mojej podróży i z tego, co czytam, było takich zmian dużo więcej, gdzie TUI po uzyskaniu od klientow pełnej płatności za usługę, likwiduje połączenie z Poznania i proponuje połączenie z Warszawy, miesiąc przed wylotem, bez podania przyczyny, jest posunięciem niedopuszczalnym. Postawili w ten sposób wielu klientów przed wyborem wyrażenia zgody na taką zmianę lub rezygnacji z wczasów. Wiedząc dobrze, że miesiąc przed wyjazdem człowiek nie znajdzie już wycieczki w korzystnej cenie i w wybranym hotelu. Złożyłem reklamację, otrzymałem krótką negatywną odpowiedź. Odwołanie się od negatywnej odpowiedzi, skutkowało, że ta sama pani specjalistka ds. wsparcia sprzedaży ponownie odpowiedziała krótko, że TUI podtrzymuje swoją decyzję. Klient może sobie pisać i pisać. Jak chcesz cokolwiek w TUI uzyskać, to kieruj od razu sprawę do sądu, bo system jednoosobowego rozpatrywania reklamacji to kpina. Do tej pory byłem na 6 wczasach organizowanych przez TUI i po ostatnim, wyżej opisanym incydencie zmieniam sposób planowania swoich urlopów, tak żeby w tych planach nie było TUI. Tomasz.
Klient 17/02/2020 10:51   
Klient - Profil Klient
1 Zalety: Bardzo miła i uprzejma obsługa do momentu zapłaty za rezerwację.

Wady: Kupiłem wyjazd do Hurghady zapłaciłem 11 000 zł. Na miejscu okazało się, że kompleks hotelowy jest w remoncie. Hałas ciężkich robót budowlanych od 8-20. Opieka rezydenta praktycznie zerowa. Monitorowałem całość i przekazywałem informacje do TUI BOK. Po przyjeździe zero skruchy i rekompensaty. Odradzam każdemu korzystanie z tego operatora. Pazerność, nieuczciwość i bezczelność. Sprawę właśnie kieruje do sądu. Odradzam. Mogę przesłać fotki z mojego pobytu jak TUI dba o klienta. Mogę również przesłać pliki audio z decybelami hałasu. Wysłano nas na plac budowy.
AeSPe 01/12/2019 10:09   
AeSPe - Profil AeSPe
3 Zalety: Oferta hotelowa, zgodna z opisem.

Wady: Wiedząc o opóźnieniu odlotu z lotniska Cancun do Warszawy, wynikającego z opóźnienia lotu do Cancun, przez co nie było wypoczętej załogi LOT, wpakowali wszystkich turystów przez odprawę na szybko, wmawiając, że samolot nie będzie opóźniony. W efekcie podróżni czekający na wylot w strefie bezcłowej bez dostępu nawet do wody ( zamknięte wszystkie sklepy i kawiarnie na lotnisku od 22:20 do 3:30 dostawali komunikaty o przesunięciu boardingu o 10 minut, co 10 minut. Wystarczyło by przedstawiciel biura poinformował o tym, że załoga samolotu dotrze dopiero o 3:00, rozdać wodę i przeprosić. No ale lepiej wpakować ludzi na bezcłówkę bez informacji, żeby czasem nie chcieli dodatkowej doby hotelowej od biura. Do tego biuro podsyła nie prawdziwe informacje o konieczności wypełniania deklaracji celnych online przed wylotem do Meksyku, które na lotnisku nie są nawet respektowane i trzeba wypełniać wersję papierową. 3 raz z TUI i pierwszy raz muszę wpisać negatywną opinie.
Iluzjonista 06/10/2019 18:18   
Iluzjonista - Profil Iluzjonista
1 Zalety: Brak

Wady: TUI odwołało dwie (zaplanowane dzień po dniu) wycieczki fakultatywne, przy czym o odwołaniu pierwszej z nich poinformowało sms-em dzień wcześniej o godzinie 22, a o odwołaniu kolejnej NIE POINFORMOWAŁO WCALE. Czekaliśmy o świcie na przystanku i sami dzwoniliśmy do centrum obsługi żeby dowiedzieć się co się dzieje. Brak jakiegokolwiek kontaktu z rezydentem (rezydent na spotkaniu organizacyjnym nie podaje numeru telefonu do siebie, tylko do centrum obsługi, które z kolei niezależnie od tego jak nagła i kryzysowa byłaby sytuacja absolutnie nie godzi się na połączenie z rezydentem). Brak jakiejkolwiek chęci pomocy w alternatywnym wykorzystaniu dwóch zmarnowanych dni z rzędu, brak choćby pomocy w pośrednictwie przy np. zarezerwowaniu samochodu. Po powrocie do kraju ignorowanie pism wnioskujących o odszkodowanie za złamanie regulaminu świadczonych usług (brak informacji o odwołaniu wycieczki fakultatywnej). Brak odpowiedzi na reklamację. Najlepszym podsumowaniem pracy tego biura niech będzie to, że w ich punkcie konsultantka radzi nam… zgłosić sprawę do UOKiKu lub wchodzić na drogę sądową.
Piotr787 26/07/2019 22:57   
Piotr787 - Profil Piotr787
1 Zalety: Żadnych zalet

Wady: Pierwszy i ostatni raz wybraliśmy się na wakacje z TUI Poland. GF Gran Costa Adeje, Teneryfa, 18-265 lipca 2019. Ceny w porównaniu do innych biur wyższe, mieliśmy nadzieję na wyższą jakość obsługi…. Niestety gorzko się rozczarowaliśmy. Rezydentki rozdały ulotki i na tym ograniczyła się ich aktywność w dniu przyjazdu. Spotkanie informacyjne z mało rozgarniętą rezydentką nie zostało zorganizowane w naszym hotelu, ale OK, potrafimy chodzić i dotarliśmy do pobliskiego hotelu Isabel. Rezydentka nie posiadająca podstawowych informacji o planowanych wycieczkach, głupim uśmieszkiem próbowała nadrobić kompletny brak przygotowania. Rezydentów nie ma w trakcie wycieczek…są zbyt zajęci. W umowie i na ulotkach informacja o dacie i godzinie transferu powinna pojawić się w książce TUI zlokalizowanej w hotelu do 48 godzin przed planowanym wylotem. Niestety informacji o transferze powrotnym musieliśmy uzyskać dopiero po kontakcie telefonicznym, ani w recepcji, ani w książce hotelowej ani też w recepcji takiej informacji nie było. Otrzymałem kilkanaście maili i wiadomości sms z przypomnieniem o terminach płatności przed terminem ostatecznej zapłaty, niestety kiedy już cała kwota trafiła na konto TUI stracono wszelkie zainteresowanie klientem… nawet w kwestii tak pryncypialnej jak godzina powrotu, na który trzeba się przecież przygotować. Informacje o wylotach powrotnych dla klientów TUI Germany oraz TUI Greta Britain były dostępne w książkach na 4 dni przed wylotem…. czyli jednak można. Wielokrotnie w przeszłości korzystałem z biura Itaka i Wezyr ( obecnie Koral) i podobna sytuacja nie zdarzyła się nigdy. Ignorancja, arogancja i kompletny brak przygotowania nie są tym, czego można oczekiwać płacąc niemałe pieniądze za wakacyjny wyjazd. Stanowczo odradzam korzystanie z usług TUI Poland.
Wros 09/05/2019 14:54   
Wros - Profil Wros
1 Zalety: Brak

Wady: Brak szacunku do klienta, podczas rozmowy z biurem odkładano słuchawkę. Po rezerwacji zmieniają godziny lotów na np. 2 w nocy a hotel trzeba opuścić o 12:00,14 godzin koczowania. To jakaś pomyłka a nie biuro podróży, serdecznie odradzam. Po urlopie z nimi trzeba odpocząć.
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama