Nowe Germanwings od lipca 2013 r.

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
06 grudnia 2012 17:40
34 komentarzy
Reklama

Należące do Lufthansy linie Germanwings ujawniły nową strategię, taryfy, malowanie i logo, które wejdą w życie od lipca 2013 r. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Germanwings od początku przyszłego roku przejmą wszystkie krótko- i średniodystansowe trasy Lufthansy odlatujące z innych lotnisk niż Frankfurt i Monachium.

Według nowej strategii na połączeniach Germanwings pasażerowie będą mieli do wyboru trzy taryfy.Taryfa "Best" obejmie miejsce w rzędach 1-3 z pustym siedzeniem pośrodku, posiłek z menu, dostęp do salonów biznesowych Lufthansy na lotniskach, zwiększoną liczbę punktów programu Miles&More oraz możliwość przewozu dwóch sztuk bagażu rejestrowanego o wadze po maks. 23 kg każda. To produkt odpowiadający klasie biznes na trasach europejskich.Taryfa "Smart" odpowiada regularnej klasie ekonomicznej. Dla tych pasażerów zostaną zarezerwowane rzędy 4-11. Wszyscy podróżni otrzymają regularną liczbę punktów Miles&More, możliwość darmowego przewozu jednej sztuki bagażu rejestrowanego do 23 kg oraz przekąski i napoje bezalkoholowe na pokładzie.

Taryfa "Basic" ma odpowiadać produktowi typowych przewoźników niskokosztowych. Pasażerowie otrzymają w cenie biletu przypisane miejsce w tylnych rzędach samolotu, gdzie odstępy między fotelami będą mniejsze. Przekąski i napoje będą dodatkowo płatne, podobnie jak bagaż rejestrowany.Nowe hasło Germanwings brzmi "W rozsądnej cenie, ale nie tanio". Najtańsze bilety w taryfie "Basic" mają kosztować 33 euro (ok. 140 zł) w jedną stronę.Od stycznia do floty Germanwings dołączy 30 samolotów należących do Lufthansy. Docelowo do linii zostanie także wcielona spółka Eurowings. Nowe malowanie jest oparte na schemacie Lufthansy. Samoloty będą miały szary spód kadłuba i białą górną część. Na ogonie znajdzie się nowe logo Germanwings: stylizowana, fioletowo-żółta litera "w".Zgodnie z nową strategią, od stycznia 2013 r. Germanwings przejmą loty wykonywane obecnie przez Lufthansę z Düsseldorfu do Polski - Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania i Wrocławia. Ponieważ wszystkie te połączenia są obsługiwane przez linię Eurowings, która wejdzie w skład Germanwings, najprawdopodobniej nie zmieni się typ samolotu. Loty nadal będą obsługiwane Bombardierami CRJ-900.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
usuniety 2012-12-10 07:37   
usuniety - Profil usuniety
humbak: w USA to raczej można zauważyć zjawisko konsolidacji największych przewoźników - najpierw DELTA - NORTHWEST, później UNITED - CONTINENTAL, a teraz ptaszki ćwierkają o połączeniu się AMERICAN AIRLINES Z US AIRWAYS. Co do LOT-u, jeden podział LOT już się dokonał, w 1996 kiedy ze struktur LOT, wykluł się EUROLOT z flotą ATR 42/72.
gosc_1721f 2012-12-09 23:34   
gosc_1721f - Profil gosc_1721f
Mam nadzieje , ze LOT nie bedzie mial takiego podzialu !
luka 2012-12-07 15:40   
luka - Profil luka
innym przykładem jest tandem Alitalia i Air One
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama