×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PKBWL: Oświadczenie dotyczące B767Dziś (31.10) Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała tymczasowe oświadczenie dotyczące awaryjnego lądowania Boeinga 767 PLL LOT. Oświadczenie liczy zaledwie 12 stron i ma podobną formułę do raportu wstępnego, który ukazał się miesiąc po wypadku.

- Nie można jednak z niego wyciągać końcowych wniosków – powiedział w rozmowie z TVN24 Maciej Lasek, przewodniczący PKBWL.

Tymczasowe oświadczenie zostało opublikowane w przeddzień rocznicy awaryjnego lądowania kpt. Tadeusza Wrony. Możemy w nim znaleźć m.in. zalecenia PKBWL dla Boeinga, PLL LOT, a także lotniska Chopina.

- W tym oświadczeniu przedstawimy wyniki niektórych przeprowadzonych przez nas ekspertyz, głównie w zakresie techniki. Te badania były prowadzone zgodnie z kierunkami przyjętymi i przedstawionymi w raporcie wstępnym. W trakcie badania audytujemy różne obszary. Zarówno działanie załogi jak i wsparcie techniczne jakie ta załoga może mieć, jak również działanie wszystkich służb na lotnisku. Te elementy znajdą się w naszym raporcie końcowym. W tej chwili będzie tylko część tych informacji, z których nie można wyciągać końcowych wniosków - dodał Lasek.Boeing 767 (SP-LPC) Polskich Linii Lotniczych LOT wylądował bezpiecznie bez podwozia na lotnisku Chopina w Warszawie 1 listopada 2011 roku. Na pokładzie znajdowało się 231 osób - 220 pasażerów i 11 członków załogi. Nikomu nic się nie stało.

Samolot B767 leciał do Warszawy z lotniska Newark pod Nowym Jorkiem, skąd wystartował wieczorem czasu lokalnego 31 października 2011r. Kapitanem był Tadeusz Wrona, drugim pilotem - Jerzy Szwarc.

Pełny tekst oświadczenia jest dostępny na stronie PKBWL (plik PDF).

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


Reklama


Booking.com
gość_94fec - Profil
gość_94fec
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie