Malaysia Airlines w oneworld od lutego

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
30 października 2012 01:25
Reklama

Linie Malaysia Airlines zostaną pełnoprawnym członkiem oneworld 1 lutego 2013 roku. Wstąpienie malezyjskiego przewoźnika rozszerzy globalny zasięg oneworld do 856 miejsc w 153 krajach na całym świecie.

Od przyjęcia zaproszenia do sojuszu, w lipcu 2011 roku, przewoźnik podpisał umowy code-share z siedmioma członkami oneworld - American Airlines, British Airways, Finnairem, Iberią, S7 Airlines, Qantasem oraz Royal Jordanian.

Malaysia Airlines otrzymały zielone światło od oneworld po pomyślnym zakończeniu przeglądu swojej gotowości do wstąpienia prowadzonym przez ekspertów Qantasa, który jest sponsorem wejścia linii do sojuszu.oneworld to powstały w 1998 sojusz 11 linii lotniczych. Pod względem wielkości jest trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam. Założycielami i członkami sojuszu są: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific oraz Qantas. Natomiast członkami sojuszu są także linie Air Berlin, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN Airlines, Royal Jordanian oraz rosyjskie S7 Airlines. W niedalekiej przyszłości do sojuszu dołączą linie Sri Lankan Airlines oraz Qatar Airways.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama