×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Malaysia Airlines w oneworld od lutegoLinie Malaysia Airlines zostaną pełnoprawnym członkiem oneworld 1 lutego 2013 roku. Wstąpienie malezyjskiego przewoźnika rozszerzy globalny zasięg oneworld do 856 miejsc w 153 krajach na całym świecie.

Od przyjęcia zaproszenia do sojuszu, w lipcu 2011 roku, przewoźnik podpisał umowy code-share z siedmioma członkami oneworld - American Airlines, British Airways, Finnairem, Iberią, S7 Airlines, Qantasem oraz Royal Jordanian.

Malaysia Airlines otrzymały zielone światło od oneworld po pomyślnym zakończeniu przeglądu swojej gotowości do wstąpienia prowadzonym przez ekspertów Qantasa, który jest sponsorem wejścia linii do sojuszu.oneworld to powstały w 1998 sojusz 11 linii lotniczych. Pod względem wielkości jest trzeci na świecie, po Star Alliance i SkyTeam. Założycielami i członkami sojuszu są: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific oraz Qantas. Natomiast członkami sojuszu są także linie Air Berlin, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN Airlines, Royal Jordanian oraz rosyjskie S7 Airlines. W niedalekiej przyszłości do sojuszu dołączą linie Sri Lankan Airlines oraz Qatar Airways. 

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_167c6 - Profil
gość_167c6
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie