Sposób na kontrolę? Udawanie inwalidy

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
04 października 2012 10:47
3 komentarze
Reklama

Jak ominąć długą kolejkę do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku? W Stanach Zjednoczonych coraz więcej pasażerów udaje tzw. PRM-ów, czyli osoby o ograniczonej sprawności ruchowej - informuje "The New York Times".

Porty lotnicze, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, są zobowiązane zapewnić pomoc osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Obejmuje ona m.in. specjalny personel, lotniskowe wózki inwalidzkie oraz przyspieszoną kontrolę bezpieczeństwa (zwykle przy stanowisku dla pasażerów wyższych klas).

By uzyskać pomoc od lotniska nie potrzeba żadnego zaświadczenia o niepełnosprawności. Jak informuje "NY Times", personel lotnisk chętnie zgadza się uczestniczyć w oszustwie za mały napiwek. Personel pokładowy amerykańskich linii ma już specjalną nazwę - "cudowne loty".

- Mówimy, że to cud, bo wszyscy potrzebują wózka przy wsiadaniu do samolotu, ale już nie przy wysiadaniu. Już nie tylko podajemy napoje i dbamy bezpieczeństwo, ale też uzdrawiamy chorych - mówi Kelly Skyles, koordynatorka bezpieczeństwa Stowarzyszenia Zawodowego Personelu Pokładowego, reprezentującą American Airlines.

Powodem tego jest to, że o ile pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej wsiadają do samolotu jako pierwsi, to wysiadają - jako ostatni.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
warsawfan 2012-10-04 22:41   
warsawfan - Profil warsawfan
U nas też nie od dziś takie cyrki się dzieją.
Powiedziałbym nawet, że w WAW sam punkt kontroli bezpieczeństwa ma właściwości uzdrowiskowe, bo po sklepach już WCHRy mogą normalnie biegać...
gosc_c115e 2012-10-04 17:50   
gosc_c115e - Profil gosc_c115e
Najlepsza asysta jest w krk. Nigdzie nie zauważyłem lepszej obsługi
gosc_689be 2012-10-04 16:24   
gosc_689be - Profil gosc_689be
Irlandczycy i brytyjczycy tez przoduja w cudownych uzdrowieniach na pokladach samolotow
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama