×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sposób na kontrolę? Udawanie inwalidyJak ominąć długą kolejkę do kontroli bezpieczeństwa na lotnisku? W Stanach Zjednoczonych coraz więcej pasażerów udaje tzw. PRM-ów, czyli osoby o ograniczonej sprawności ruchowej - informuje "The New York Times".

Porty lotnicze, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie, są zobowiązane zapewnić pomoc osobom o ograniczonej sprawności ruchowej. Obejmuje ona m.in. specjalny personel, lotniskowe wózki inwalidzkie oraz przyspieszoną kontrolę bezpieczeństwa (zwykle przy stanowisku dla pasażerów wyższych klas).

By uzyskać pomoc od lotniska nie potrzeba żadnego zaświadczenia o niepełnosprawności. Jak informuje "NY Times", personel lotnisk chętnie zgadza się uczestniczyć w oszustwie za mały napiwek. Personel pokładowy amerykańskich linii ma już specjalną nazwę - "cudowne loty".

- Mówimy, że to cud, bo wszyscy potrzebują wózka przy wsiadaniu do samolotu, ale już nie przy wysiadaniu. Już nie tylko podajemy napoje i dbamy bezpieczeństwo, ale też uzdrawiamy chorych - mówi Kelly Skyles, koordynatorka bezpieczeństwa Stowarzyszenia Zawodowego Personelu Pokładowego, reprezentującą American Airlines.

Powodem tego jest to, że o ile pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej wsiadają do samolotu jako pierwsi, to wysiadają - jako ostatni. 

Dominik Sipińskigość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie