Łódź szkoli kontrolerów bezpieczeństwa

Tomasz Wyszyński - Profil Tomasz Wyszyński
27 września 2012 12:53
1 komentarz
Reklama

Zgodnie z decyzją prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w dniu 11 września, Łódź jako trzecie miasto w Polsce po Warszawie i Krakowie uruchomiła Ośrodek Szkoleniowy Kształcący Operatorów Kontroli Bezpieczeństwa.

- Otwarcie ośrodka zbiegło się z rocznicą zamachów terrorystycznych na WTC, które otrzymały miano największych zamachów terrorystycznych w dziejach ludzkości. To właśnie po wydarzeniach z 11 września 2001 roku wprowadzono szereg zmian mających na celu poprawę ochrony komunikacji lotniczej - poinformowała Ewa Bieńkowska, rzecznik prasowy łódzkiego lotniska.

Szkolenia realizowane przez Port Lotniczy Łódź obejmują całą paletę zagadnień z ochrony lotnictwa cywilnego określonych w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 17 lipca 2009 r. w sprawie Krajowego Programu Szkolenia w zakresie ochrony lotnictwa cywilnego (zwanego „KPS”). Poprawa świadomości w zakresie ochrony stanowi o odpowiednim przygotowaniu na wypadek sytuacji zagrożenia. Zwiększenie kompetencji pracowników w zakresie ochrony stanowi o jakości i wizerunku firmy. Prowadzący szkolenia to instruktorzy zaakceptowani przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, spełniający kryteria kwalifikacyjne wynikające z KPS, posiadający doświadczenie i wiedzę w przedmiotowym zakresie.

Szkolenia każdorazowo dopasowywane są do potrzeb, zarówno pod względem merytorycznym jak również cenowym i organizacyjnym. Szkolenie trwa 8 dni po 8 godzin i mogą wziąć w nim udział osoby, które przejdą poprawną weryfikację Straży Granicznej oraz posiadają licencję pracownika ochrony.

Tomasz Wyszyński
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_07765 2012-09-27 13:02   
gosc_07765 - Profil gosc_07765
po wydarzeniach z 2001 roku a nie 2011;)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama