×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT: 100% bezpieczeństwa wg IATA
Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się w gronie najbezpieczniejszych przewoźników świata. Polski przewoźnik otrzymał stuprocentowy wynik zgodności z wymaganiami Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA (IOSA). 

Pięciodniowy audyt został przeprowadzony przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA). Objęło wszystkie obszary działalności LOT-u. Po raz pierwszy, a był to już piąty taki audyt, polska linia otrzymała maksymalny wynik.

Audytorzy docenili m.in. to, że LOT jako jedyny przewoźnik w Polsce w pełni wdrożył Safety Management System (SMS), definiowany jako systematyczne podejście do zarządzania bezpieczeństwem, obejmujące m.in. struktury organizacyjne, zakres odpowiedzialności, zasady i procedury.

- Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii firmy uzyskaliśmy najwyższy możliwy wynik z audytu bezpieczeństwa przeprowadzonego przez zrzeszenie IATA, które skupia obecnie 240 przewoźników lotniczych – mówi Marcin Piróg, prezes LOT-u.

Według informacji prasowej LOT-u audytorzy podkreślili, że relatywnie niewiele linii lotniczych na świecie otrzymuje stuprocentowy wynik.

- IATA nie komentuje indywidualnych wyników IOSA. Ale jest to rzeczywiście bardzo szczegółowy audyt, zawierający ponad 900 składowych. W zeszłym roku przewoźnicy zarejestrowani w IOSA mieli o 52% lepszy wynik pod względem liczby wypadków lotniczych niż średnia w całym przemyśle - komentuje dla Pasazer.com Chris Goater z biura komunikacji korporacyjnej IATA.

Dominik Sipińskigość_9d341 - Profil
gość_9d341
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie