LOT: 100% bezpieczeństwa wg IATA

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
25 września 2012 14:49
16 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT znalazły się w gronie najbezpieczniejszych przewoźników świata. Polski przewoźnik otrzymał stuprocentowy wynik zgodności z wymaganiami Audytu Bezpieczeństwa Operacyjnego IATA (IOSA).

Pięciodniowy audyt został przeprowadzony przez Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych (IATA). Objęło wszystkie obszary działalności LOT-u. Po raz pierwszy, a był to już piąty taki audyt, polska linia otrzymała maksymalny wynik.

Audytorzy docenili m.in. to, że LOT jako jedyny przewoźnik w Polsce w pełni wdrożył Safety Management System (SMS), definiowany jako systematyczne podejście do zarządzania bezpieczeństwem, obejmujące m.in. struktury organizacyjne, zakres odpowiedzialności, zasady i procedury.

- Jesteśmy dumni, że po raz pierwszy w historii firmy uzyskaliśmy najwyższy możliwy wynik z audytu bezpieczeństwa przeprowadzonego przez zrzeszenie IATA, które skupia obecnie 240 przewoźników lotniczych – mówi Marcin Piróg, prezes LOT-u.

Według informacji prasowej LOT-u audytorzy podkreślili, że relatywnie niewiele linii lotniczych na świecie otrzymuje stuprocentowy wynik.

- IATA nie komentuje indywidualnych wyników IOSA. Ale jest to rzeczywiście bardzo szczegółowy audyt, zawierający ponad 900 składowych. W zeszłym roku przewoźnicy zarejestrowani w IOSA mieli o 52% lepszy wynik pod względem liczby wypadków lotniczych niż średnia w całym przemyśle - komentuje dla Pasazer.com Chris Goater z biura komunikacji korporacyjnej IATA.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_ed8cb 2012-10-13 13:05   
gosc_ed8cb - Profil gosc_ed8cb
Eurolot miał taki sam wynik podczas audytu IOSA (100%) już cztery lata temu. So what?
gosc_30502 2012-09-26 21:58   
gosc_30502 - Profil gosc_30502
Nie ma jak popluc na LOT. Wcale się nie dziwie, ze z takim podejściem w Europie traktują nas jakby w Warszawie po ulicach chodziły białe niedźwiedzie. Uwielbiam polską mentalność!!
hops 2012-09-26 14:53   
hops - Profil hops
brzmi fantastycznie, tylko szkoda, że z audytu bezpieczeństwa (safety) robi się maszynkę do robienia pieniędzy (co IATA wykorzystuje na każdym kroku), a nie do realnej oceny przewoźnika.
audyt z takim wynikiem dowodzi tylko jego biznesowości, bo żaden audyt takiej wielkości nie może przynieść 100% i zawsze znajdzie się chociażby najmniejszy NCR.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama