×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air China potwierdza zakup B747-8IW ubiegłym tygodniu linia Air China oficjalnie potwierdziła zakup pięciu Boeingów 747-8 Intercontinental. Air China to pierwszy chiński przewoźnik, który zamówił wersję pasażerską odświeżonego i słynnego modelu B747. Wartość kontraktu opiewa na kwotę około 1,7 mld dolarów.

- Air China użytkuje modele B747 w swojej flocie od 1980 roku. Nowe bardziej pojemne Boeingi 747-8 Intercontinental będą ekonomiczne oraz dostarczą nowy komfort naszym pasażerom - powiedział He Li, wiceprezes Air China.- Zaawansowany technologicznie 747-8 Intercontinental będzie bardziej ekonomiczny, efektywny i ekologiczny - powiedział Marlin Dailey, wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Boeinga. - Linie Air China stały się jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych na świecie i są dziś jednym z największych przewoźników. Jesteśmy dumni z bycia częścią ich sukcesu i oczekujemy kontynuacji tego partnerstwa - dodał.

Nowy B747-8 Intercontinental Air China będzie mógł zabrać na pokład 467 pasażerów w konfiguracji trzech klas. Samolot będzie także wyposażony w wystrój Sky Interior czyli wygląd kabiny pasażerskiej zapożyczony z Dreamlinera. Więcej szczegółów na temat kabiny pasażerskiej, tras na jakich maszyna będzie latać oraz daty dostawy przewoźnik poda w późniejszym terminie.

Jako ciekawostkę warto dodać, że 747-8 Intercontinental to obecnie najdłuższy samolot pasażerski świata. Boeing odebrał to miano Airbusowi A340-600, który jest krótszy dokładnie o jeden metr.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_1b7d7 - Profil
gość_1b7d7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie