×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Wyróżniona klasa pierwsza LufthansyLufthansa została wyróżniona pięcioma gwiazdkami w rankingu Skytrax za kompleksową ofertę produktów i usług, przygotowaną specjalnie z myślą o pasażerach klasy pierwszej. My dwukrotnie mieliśmy okazję przyjrzeć się klasie pierwszej w Airbusie A380 i Boeingu 747-8 Intercontinental.

Klasa pierwsze w Airbusie A380

Klasę pierwszą w Airbusie A380 (i nie tylko) Lufthansa zachwala następującymi walorami:

 • najcichsza - specjalnie opracowany materiał akustyczny w zewnętrznej powłoce samolotu dający optymalną ochronę przed hałasem (materiał opracowany wyłącznie przez Lufthansa Technik)
 • najlepsze łóżko w swojej klasie - najszersze łóżko o wymiarach 80 cm szerokości i 207 cm długości
 • ergonomiczna konstrukcja fotela
 • 17 calowe monitory
 • brak poczucia ograniczenia przestrzeni
 • strefa prywatna - przegrody kontrolowane elektronicznie
 • dwie łazienki
 • komfortowy materac i pościelKlasa pierwsza w Boeingu 747-8IPo raz pierwszy osiem miejsc klasy pierwszej znajduje się w przedniej części pokładu głównego B747. To najcichsza część samolotu. Dzięki specjalnej izolacji poszycia maszyny, dźwiękochłonnym zasłonom minimalizującym hałas oraz użyciu materiałów dźwiękochłonnych w podłodze samolotu klasa pierwsza w 747-8 zapewni niespotykany dotąd komfort.Każdy z ośmiu foteli znajdujących się tu może zostać przekształcone w płaskie łóżko o długości 2,07 m i szerokości 0,8 m, zapewniające maksymalny komfort podczas snu.


5 gwiazdek od Skytrax

W badaniu Skytrax, Lufthansa została wyróżniona za komfort podróży w kabinie klasy pierwszej wyposażonej w osiem ergonomicznych foteli, które można jednym przyciskiem rozłożyć do poziomego łóżka o długości 207 cm. Najwyższe noty trafiły zyskał także pokładowy system rozrywki, oferujący 17. calowe ekrany, na których można obejrzeć ponad 100 filmów w ośmiu językach. Dostępny jest także bogaty wybór kanałów TV i radiowych, a także kolekcja 200 płyt CD i książek. Dodatkowo, Skytrax docenił wyróżniającą się obsługę na pokładach samolotów Lufthansy.

- Wyróżnienie Skytrax jest dla nas potwierdzeniem, że pierwsza klasa Lufthansy należy do światowej czołówki – podkreśla dr Reinold Huber, wiceprezes Lufthansy ds. produktu i marketingu . - Nasi pasażerowie doceniają komfort ekskluzywnej klasy pierwszej, a wyróżnienie Skytrax zachęca nas by nadal w nią inwestować i oferować oraz wyższą jakość obsługi zarówno na pokładzie, jak i na terenie portów lotniczych – dodaje.
 
Przewoźnik został także wyróżniony za obsługę naziemną. Terminal klasy pierwszej we Frankfurcie, również zdobył w rankingu pięć gwiazdek. Oprócz ekskluzywnej i dyskretnej obsługi gości terminalu, uznanie zdobyły wygodne fotele i kanapy oraz ciche pokoje do odpoczynku. Uwagę jury zwróciła również osobna palarnia cygar, luksusowe łazienki oraz nieograniczony wybór dań, deserów, napojów oraz alkoholi.


Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Lufthansa


Reklama


Booking.com
gość_ebb7f - Profil
gość_ebb7f
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie