×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Warszawa: 17% wzrost w czerwcuW czerwcu w porcie lotniczym Warszawa odprawionych zostało 1 mln 77 tys. pasażerów. To o 17% więcej niż w czerwcu 2011 roku.

W ubiegłym miesiącu wykonano w sumie 14,5 tys. operacji lotniczych. Stanowi to 14% wzrost w stosunku do czerwca w poprzednim roku. Rekord dzienny wykonanych operacji padł 28 czerwca, kiedy z warszawskiego lotniska samoloty startowały oraz lądowały w sumie 630 razy. Jednocześnie na płycie postojowej zaparkowana była rekordowa ilość maszyn, aż 95.Największy wzrost liczby pasażerów został zanotowany w ruchu krajowym. W czerwcu z połączeń do polskich portów regionalnych skorzystało ponad 201 tys. podróżnych. To o 108% więcej niż w czerwcu 2011 roku.

W ruchu pasażerskim związanym z mistrzostwami w piłkę nożną obsłużono ponad 56 tys. osób. W okresie od 6 czerwca do 1 lipca na Lotnisku Chopina w sumie wylądowało 666 samolotów przeznaczonych dla kibiców Euro 2012, a 676 odleciało.

- Spodziewaliśmy się tego rekordowego ruchu i dobrze się do niego przygotowaliśmy. Mimo tak ogromnej liczby samolotów i pasażerów, jakość obsługi była tak samo wysoka jak zawsze, a przepustowość lotniska ani przez moment nie była zagrożona. Świadczy to o tym, że nasze lotnisko ma jeszcze spory zapas rozwojowy i może obsługiwać znacznie więcej pasażerów, nie zwiększając przy tym swojej uciążliwości dla mieszkańców Warszawy – mówi Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina.

Anna Żuchlińskagość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie