×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dyrektor PPL ponownie w zarządzie ACI
Michał Marzec, dyrektor "Portów Lotniczych" i dyrektor warszawskiego lotniska Chopina, został ponownie członkiem zarządu Europejskiej Rady Lotnisk ACI Europe - organizacji zrzeszającej 440 lotnisk, w tym warszawski port lotniczy. Michał Marzec został wybrany na kolejną 3-letnią kadencję.

- Ponowny wybór do zarządu ACI Europe to dla mnie duża satysfakcja i wyraz uznania dla Lotniska Chopina i „Portów Lotniczych – powiedział Michał Marzec. - W skład zarządu ACI Europe wchodzą szefowie wielu dużych europejskich portów lotniczych i nasza obecność w tym gronie potwierdza znaczenie warszawskiego lotniska – dodał.

Michał Marzec jest absolwentem wydziału mechanicznego Politechniki Łódzkiej. W 2001 r. uzyskał tytuł Master of Business Administration we Francusko-Amerykańskim Instytucie Zarządzania w Paryżu. Posiada uprawnienia instruktora ICAO z zakresu ochrony transportu lotniczego oraz uprawnienia audytora IATA w zakresie certyfikacji portów lotniczych.

W 2002 r. był inicjatorem powstania i członkiem zarządu samorządu gospodarczego regionalnych portów lotniczych. W latach 1994 - 2008 był prezesem zarządu i dyrektorem portu lotniczego w Łodzi. Od lutego 2008 roku jest naczelnym dyrektorem P.P. Porty Lotnicze i dyrektorem Lotniska Chopina w Warszawie.


Airports Council International (ACI) jest globalnym stowarzyszeniem operatorów lotnisk, które reprezentuje ponad 1530 lotnisk w 175 krajach na całym świecie.

ACI Europe zrzesza 440 lotnisk w 45 krajach. Członkowie stowarzyszenia obsługują 90 proc. komercyjnego ruchu lotniczego w Europie. W 2011 r. lotniska zrzeszone w ACI Europe obsłużyły 1,5 mld pasażerów i 17 mln ton ładunków cargo. Z lotnisk tych w zeszłym roku linie lotnicze wykonały 2 mln operacji lotniczych. Zarząd ACI Europe liczy 21 osób.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_554dc - Profil
gość_554dc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie