×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rekomendacje po wypadku SuchojaWczoraj (25.06) Narodowy Komitet Bezpieczeństwa Transportu Indonezji (National Transportation Safety Committee of Indonesia - NTSC) wydał zalecenia, ze skutkiem natychmiastowym, dotyczące przeprowadzania lotów demonstracyjnych. Wydane zalecenia to część prowadzonego dochodzenia w sprawie katastrofy Suchoja Superjet 100.

W celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem, NTSC zalecił, aby Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego Indonezji (DGCA) wydała postanowienie, w którym wszystkie samoloty podczas lotów pokazowych będą mieć określoną minimalną wysokość bezpiecznego wykonywania operacji.

NTSC chce również, aby Suchoj dokonał przeglądu swoich procedur w zakresie przygotowania i obsługi lotów demonstracyjnych oraz w razie potrzeby dokonał odpowiednich zmian. Ponadto zaleca producentowi zorganizowanie dodatkowych szkoleń dla załóg, które będą prowadziły takie loty, szczególnie te w regionach górskich.DGCA i Suchoj powinny również zapewnić, że kopie dokumentów załogowych, listy pasażerskiej oraz te dotyczące wyważania samolotu (loadsheet) będę oddawane obsłudze naziemnej i przechowywane na lotnisku przed każdym wylotem maszyny. To zalecenie jest odpowiedzią na brak wspomnianych dokumentów, które jak się okazało znajdowały się na pokładzie rozbitej maszyny.

NTSC potwierdziło także, że obaj piloci, którzy pilotowali maszynę posiadali ważną licencję pilota doświadczalnego wydaną przez Federację Rosyjską.

Suchoj Superjet 100 (SN: 95004) rozbił się 9 maja o zbocza wulkanu Salak w Indonezji. Na pokładzie znajdowało się 45 osób w tym dziennikarze, piloci i inżynierowie z Suchoja oraz oficjele kilku indonezyjskich przewoźników Sky Aviation, Kartika Airlines, Sriwijaya Air, Pelita Air, Airfast, Air Maleo, KAL Star Aviation oraz Aviastar.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_7818e - Profil
gość_7818e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie