Rekomendacje po wypadku Suchoja

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
26 czerwca 2012 23:45
3 komentarze
Reklama

Wczoraj (25.06) Narodowy Komitet Bezpieczeństwa Transportu Indonezji (National Transportation Safety Committee of Indonesia - NTSC) wydał zalecenia, ze skutkiem natychmiastowym, dotyczące przeprowadzania lotów demonstracyjnych. Wydane zalecenia to część prowadzonego dochodzenia w sprawie katastrofy Suchoja Superjet 100.

W celu rozwiązania problemów związanych z bezpieczeństwem, NTSC zalecił, aby Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego Indonezji (DGCA) wydała postanowienie, w którym wszystkie samoloty podczas lotów pokazowych będą mieć określoną minimalną wysokość bezpiecznego wykonywania operacji.

NTSC chce również, aby Suchoj dokonał przeglądu swoich procedur w zakresie przygotowania i obsługi lotów demonstracyjnych oraz w razie potrzeby dokonał odpowiednich zmian. Ponadto zaleca producentowi zorganizowanie dodatkowych szkoleń dla załóg, które będą prowadziły takie loty, szczególnie te w regionach górskich.DGCA i Suchoj powinny również zapewnić, że kopie dokumentów załogowych, listy pasażerskiej oraz te dotyczące wyważania samolotu (loadsheet) będę oddawane obsłudze naziemnej i przechowywane na lotnisku przed każdym wylotem maszyny. To zalecenie jest odpowiedzią na brak wspomnianych dokumentów, które jak się okazało znajdowały się na pokładzie rozbitej maszyny.

NTSC potwierdziło także, że obaj piloci, którzy pilotowali maszynę posiadali ważną licencję pilota doświadczalnego wydaną przez Federację Rosyjską.

Suchoj Superjet 100 (SN: 95004) rozbił się 9 maja o zbocza wulkanu Salak w Indonezji. Na pokładzie znajdowało się 45 osób w tym dziennikarze, piloci i inżynierowie z Suchoja oraz oficjele kilku indonezyjskich przewoźników Sky Aviation, Kartika Airlines, Sriwijaya Air, Pelita Air, Airfast, Air Maleo, KAL Star Aviation oraz Aviastar.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_566df 2012-06-28 12:13   
gosc_566df - Profil gosc_566df
A gdzie kopie tych dokumentów? Przecież one mają kilka samokopiujących egzemplarzy.
shorty 2012-06-27 08:27   
shorty - Profil shorty
Jak znam oba kraje a byłe kilkanaście razy w indonezji to słowa prawdy w tym ni ma. Suchoj ma tam potezne interesy wojskowe i nie da sobie wyrwac tego z reki.
gosc_66787 2012-06-26 23:55   
gosc_66787 - Profil gosc_66787
L/S zostalo na pokladzie? No comments.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama