×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pożar hangaru. Spłonął ATR linii CSAWczoraj (9.06) późnym wieczorem na lotnisku w Pradze wybuchł pożar w hangarze F, w którym spłonął ATR-42 linii CSA o rejestracji OK-KFM. Wstępne straty szacuje się na około 200 mln czeskich koron (około 33,7 mln zł).Świadkowie twierdzą, że pożar poprzedziły cztery silne eksplozje wewnątrz hangaru.

- Pożar wybuchł około 20:30, a poprzedziły go eksplozje. Kompletnemu zniszczeniu uległ samolot ATR. Jeden z pracowników hangaru został ranny i przewieziony do szpitala. Dogaszanie pożaru trwało około 12 godzin. Na tę chwilę tylko tyle informacji mogę przekazać - powiedziała Paulina Adamcová, rzecznik straży pożarnej w Pradze.ATR 42-500 o rejestracji OK-KFM i numerze seryjnym 635 został wyprodukowany w marcu 2005 roku. Napędzały go dwa silniki Pratt & Whitney model PW127E. Na pokład mógł zabrać 46 pasażerów. Od momentu dostawy maszyna latała tylko dla czeskich linii CSA i była leasingowana od firmy Air Contractors.

Piotr Bożyk
Fot. Lotnisko w Pradze, Piotr Bożyk


Reklama


Booking.com
gość_c5c86 - Profil
gość_c5c86
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie