Zmiany w zarządzie Airbusa i EADS

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
05 czerwca 2012 18:26
Reklama

Fabrice Bregier nominowany wcześniej przez zarząd koncernu EADS na stanowisko nowego prezesa i dyrektora generalnego Airbusa rozpoczął w piątek (1.06) 5-letnią kadencję. Fabrice Bregier obejmuje funkcję szefa Airbusa po Tomie Endersie, który z kolei stanął na czele koncernu EADS.Fabrice Bregier mianował członków Komitetu Wykonawczego Airbusa:
  • Guenter Butschek został nowym Dyrektorem odpowiedzialnym za operacje, budowę samolotów, zakupy, jakość i wydajność oraz informatykę i technologii komunikacyjnych,
  • John Leahy pozostał na piastowanym dotychczas stanowisku dyrektora ds. obsługi klienta,
  • Charles Champion nadal obejmuje funkcję wiceprezesa ds. inżynierii,
  • Domingo Urena-Raso pozostaje szefem Airbus Military.
Ponadto trzech członków Komitetu Wykonawczego oprócz swojego kluczowego stanowiska  w ramach Airbusa dzierży funkcję w strukturach korporacyjnych EADS: Herald Wilhelm, dyrektora finansowego, Thierry Baril, wiceprezesa ds. Human Resources oraz Klaus Richter, wiceprezesa ds. zakupów.

- Ja oraz mój zespół cieszymy się i jesteśmy zaszczyceni faktem, iż przejmujemy zarządzanie firmą w dobrej kondycji. Naszym celem na kolejne 5 lat jest umocnienie pozycji Airbusa w zakresie projektowania i budowy samolotów. Skupiamy się na naszych celach biznesowych i choć wprowadzamy zmiany to w kwestiach kluczowych przewidujemy kontynuację. Naszym priorytetem jest stabilny poziom produkcji, integracja i umacnianie pozycji na rynkach międzynarodowych - powiedział Fabrice Briegier po ogłoszeniu nominacji.

Fot. Airbus Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama