Warszawa: Powstaje hotel Renaissance

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
31 maja 2012 23:22
5 komentarzy
Reklama

Dziś (31.05) odbyła się ceremonia podpisania Aktu Erekcyjnego, który ma upamiętniać uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance. Nowy obiekt powstaje na terenie Lotniska Chopina, naprzeciwko nowej części Terminala A. Pierwszych gości przyjmie w połowie przyszłego roku.

Renaissance jest odpowiedzią na zapotrzebowanie podróżnych na miejsca noclegowe wysokiej klasy w bezpośrednim sąsiedztwie lotniska. Będzie to pierwszy hotel marki Renaissance w Polsce. Budynek będzie miał 11 kondygnacji, w tym trzypoziomowy parking. W hotelu zaprojektowanym przez pracownię JEMS Architekci znajdzie się 225 pokoi, w których będzie mogło zatrzymać się ponad 400 gości. Hotel będzie miał pięć sal konferencyjnych, salę balową, mały basen, ekskluzywne SPA, centrum fitness oraz restaurację i bar. Inwestorem i właścicielem obiektu są Porty Lotnicze, ktore zarządzają Lotniskiem Chopina. Jak podkreśla dyrektor przedsiębiorstwa, Michał Marzec, budowa pięciogwiazdkowego hotelu na terenie warszawskiego portu jest kolejnym etapem poszerzania oferty kierowanej do biznesu.

- Wszystkie największe lotniska na świecie rozwijają sektor usług pozalotniczych i oferują swoim klientom coraz lepsze możliwości prowadzenia biznesu w komfortowych warunkach, bez konieczności dojeżdżania do centrum miasta. My podążamy z tym trendem z pełnym przekonaniem, że jest to droga do sukcesu – powiedział Michał Marzec podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego.Franczyzobiorcą oraz zarządzającym jest Port-Hotel Spółka z o.o., która podpisała z Global Hospitality Licensing międzynarodową umowę franczyzy Renaissance Hotel oraz umowę licencyjną na systemy elektroniczne. - Minął rok od chwili, gdy świętowaliśmy podpisanie umowy franczyzy. W październiku 2011 roku byliśmy świadkami podpisywania umowy z wykonawcą na budowę hotelu. A dzisiaj widzimy już pierwsze efekty starań o to, aby powstał nowoczesny obiekt służący nam wszystkim. Cieszę się, że uczestniczymy w tym procesie – powiedział Mirosław Moczarski, prezes spółki Port-Hotel.

Wykonawcą prac budowlanych jest koncern ALPINE należący do Grupy FCC, który buduje na całym świecie drogi, autostrady, elektrownie, stadiony, obiekty kolejowe, mosty, a także obiekty mieszkaniowe i przemysłowe. - Jestem dumny, że to właśnie pracownicy ALPINE mają swój udział w budowie pierwszego hotelu Renaissance w tej części Europy. Wierzę, ze projekt nad którym wspólnie pracujemy przyczyni się do dalszego rozwoju Warszawy – zapewnił Janusch Ewert, dyrektor techniczny ALPINE Construction Polska.

Budowa hotelu trwa od listopada 2011 r. Zakończenie prac przewidziane jest na czerwiec 2013 r.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_4c682 2012-06-01 20:24   
gosc_4c682 - Profil gosc_4c682
oj wroord nie do konca. marka Renaissance to na ogol hotele 5*
olo 2012-06-01 09:43   
olo - Profil olo
a mnie sie wydaje ze ten swiat poszedl juz za daleko w pewnych kwestiach, hotel marki A, nalezy do firmy B, ktora zarzada firma C, ma licencje od firmy D, wlasciela firmy F, nie wiem czy to juz nie za bardzo zamieszane ;-)
wroord 2012-06-01 00:15   
wroord - Profil wroord
ten 5 gwiazdek to w/g czyjego oznaczenia - hotele tej sieci sa zazwyczaj 4 gwiazdkowe.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama