Strona łódzkiego lotniska pod lupą

Anna Żuchlińska - Profil Anna Żuchlińska
16 maja 2012 14:09
9 komentarzy
Reklama

Port lotniczy w Łodzi udostępnił dziś (16.05) nową odsłonę swojej witryny internetowej. Zgodnie z tradycją, bierzemy ją pod lupę i sprawdzamy jej funkcjonalność.

Nowa strona ma sprawiać wrażenie nowoczesnej i łatwej w obsłudze, jednak efekt jeszcze nie do końca został osiągnięty. Głównym elementem na stronie głównej jest wyszukiwarka biletów - jest ona jednak dość nieczytelna, przysłania ją częściowo zmieniająca się w tle grafika.Łódź nie jest w wyszukiwarce ustawiona jako preferowane miasto wylotu - po rozwinięciu na pierwszych miejscach znajdują się natomiast Bydgoszcz, Częstochowa czy Koszalin. Łódzkie lotnisko znajduje się na końcu listy polskich portów lotniczych.Po wyborze Łodzi jako miasta wylotu można by się spodziewać, że na liście miast docelowych znajdziemy te, które faktycznie znajdują się w siatce połączeń łódzkiego lotniska. Otóż możemy wybrać przeloty do praktycznie każdego zakątka świata.Przy próbie znalezienia prostego połączenia z Łodzi do Gdańska na najbliższe dni okazuje się, że niestety wyszukiwarka nie działa. Tak działający element na pewno nie powinien być punktem centralnym strony głównej.Nad feralną wyszukiwarką znajdziemy przyciski, które przenoszą nas do interesujących nas działów zawierających informacje dla pasażera, o lotnisku, naszej podróży dojeździe na lotnisko czy wiadomości przeznaczone dla biznesu. Jeden z przycisków, Kontakt, jest za to dość niesforny - stale się przemieszcza przy najechaniu kursorem na pozostałe kategorie.Pod wyszukiwarką znajdziemy już bardziej interesujące nas informacje - po lewej aktualności, możliwość zapisania się do newslettera oraz sondę, a po prawej tablicę on-line przylotów oraz odlotów.Zupełnie niepotrzebnie w polskiej wersji językowej na tablicy przylotów oraz odlotów znajdują się angielskie napisy "Departed" czy "Landed".

W dalszej części strony znajdziemy informacje o aktualnym kursie walut, a także wyszukiwarkę hoteli czy wypożyczalni samochodów, odnośnik do magazynu lotniskowego oraz widok z kamery internetowej na budowę terminala.Poniżej mamy dostępne użyteczne informacje dla pasażerów przylatujących lub odlatujących z Łodzi.

Ciekawie przedstawia się mapa lotów - po najechaniu na jedno z miast otrzymuje informacje, jaki przewoźnik lata na tej trasie, w jakie dni oraz w jakich godzinach.Po kliknięciu na wybrane miasto z mapy połączeń, zostajemy przeniesieni na kolejną stronę, na której możemy kupić bilety. Niestety, system na razie nie działa.

Strona lotniska jest dostępna także w angielskiej oraz niemieckiej wersji językowej. Obie są nieco uboższe w informacje, nie do końca trafnie przetłumaczone są niektóre sformułowania, a wręcz niektóre z nich dalej pojawiają się po polsku.Raczej prosta grafika i układ strony sprawiają, że jest ona dość czytelna oraz łatwa w obsłudze. Bez większych problemów znajdziemy tu interesujące nas informacje. Mimo pewnych niedociągnięć, nowa witryna prezentuje się o wiele lepiej od poprzedniej. Wystarczy wprowadzić kilka drobnych poprawek, a strona na pewno będzie jeszcze bardziej funkcjonalna.

Anna Żuchlińska
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
mrader 2012-05-17 10:31   
mrader - Profil mrader
lol...a gdzie się podział mój post???
aynis 2012-05-17 08:14   
aynis - Profil aynis
Strona była sprawdzana właśnie na Mac OS X na Safari (5.0.6).
gosc_7ab1d 2012-05-17 08:03   
gosc_7ab1d - Profil gosc_7ab1d
na mac os x firefox 12.0 calosc sie rozlatuje. Kto to testowal?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama