×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LH: Oficjalne powitanie B747-8 we flocie
Wczoraj (2.05) Lufthansa oficjalnie powitała swojego pierwszego Boeinga 747-8 Intercontinental. Uroczysta prezentacja nowego samolotu odbyła się w jednym z hangarów Lufthansa Technik we Frankfurcie.Z tej okazji zostało zaproszonych ponad 3 tys. osób: pracowników i przedstawicieli zarządu Lufthansy, Boeinga, General Electric oraz mediów. Redakcja Pasazer.com również uczestniczyła w tym wydarzeniu.Lufthansa jest pierwszą linią na świecie, która odebrała pasażerskiego Boeinga 747-8 Intercontinental. Po oficjalnym przekazaniu maszyny w Everett, nowy Jumbo Jet o rejestracji D-ABYA udał się w rejs do Frankfurtu. Samolot pojawił się na moment również w Hamburgu gdzie wykonał dla pracowników Lufthansa Technik podejście wg. tzw. procedury touch and go (lądowanie i start) po czym odleciał do Frankfurtu.- Współpracujemy wspólnie z Boeingiem od wielu lat i jesteśmy bardzo zadowoleni, że pierwszy samolot B747-8 Intercontinental nowej generacji trafił właśnie do naszej floty - powiedział Christoph Franz, prezes zarządu Lufthansy.- Z niecierpliwością czekamy aż Boeing 747-8 Intercontinental zadebiutuje w naszej flocie dalekiego zasięgu. Już w niedalekiej przyszłości zaoferujemy naszym pasażerom całkowicie inne doświadczenie podróży oraz naszą nową klasę biznes. Boeing 747-8 charakteryzuje się niższym hałasem, jednocześnie zapewniając niższe zużycie paliwa i znacznie zmniejszoną emisję CO2. To pozwala nam połączyć maksymalny komfort z ochroną środowiska - powiedział Carsten Spohr, prezes linii Lufthansa podczas specjalnej konferencji prasowej.- Jesteśmy dumni, że możemy świętować ten ważny etap wspólnie z Lufthansą, naszym partnerem od ponad 50 lat i pierwszym klientem B747-8I. Lufthansa w znacznym stopniu przyczyniła się do tego nowego i oszczędnego samolotu. Już wkrótce pasażerowie przewoźnika będą doświadczać nowego poziomu komfortu na pokładzie 747-8 Intercontinental, który jest naprawdę "Królową Niebios" (Queen of the Skies) dla XXI wieku - powiedziała Elizabeth Lund, wiceprezes Boeinga i generalny menadżer programu 747.

Nowy nabytek przewoźnika posiada konfigurację trzech klas i na pokład zabierze 362 pasażerów: ośmiu w klasie pierwszej, 92 w nowej klasie biznes oraz 262 w klasie ekonomicznej. Jest także wyposażony w wystrój Sky Interior czyli wygląd kabiny pasażerskiej zapożyczony z Dreamlinera. Już niebawem w specjalnym materiale zaprezentujemy naszym czytelnikom wnętrze najnowszego Jumbo Jeta niemieckiego przewoźnika.Inauguracyjną trasą w jaką uda się nowy Boeing 747-8I będzie połączenie Frankfurt - Waszyngton (Dulles). 1 czerwca maszyna wykona pierwszy rejs (LH418) do stolicy Stanów Zjednoczonych. Kolejne amerykańskie miasta do jakich poleci Intercontinental to Los Angeles i Chicago. Samolot obsłuży również połączenia do New Delhi i Bangalore w Indiach.

Lufthansa ma zamówionych 20 Boeingów 747-8I oraz opcje na kolejne 20 maszyn tego typu. Pierwsza z nich jest już dostarczona, a kolejne cztery mają pojawić się do końca 2012 roku. Na przyszły rok zaplanowana jest dostawa również pięciu maszyn. Ostatni z zamówionych samolotów dołączy do floty pod koniec pierwszego kwartału 2015 roku.Jako ciekawostkę warto dodać, że 747-8 Intercontinental to obecnie najdłuższy samolot pasażerski świata. Boeing odebrał to miano Airbusowi A340-600, który jest krótszy o jeden metr.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Boeing Mediagość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie