×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Fotorelacja: OLT nad Gdańskiem
Dziś (6.04) rano pierwsi pasażerowie skorzystali z nowego terminalu w porcie lotniczym Gdańsk. Z tej okazji, OLT Express przygotował dla fanów latania nie lada atrakcję - lot widokowy nad Gdańskiem. Również redakcja Pasazer.com gościła tego poranka na pokładzie samolotu Airbus A320 w barwach OLT Express. Zapraszamy na fotorelację.


Inauguracyjny rejs dla pierwszych pasażerów, odprawionych w nowym terminalu zaplanowano na godzinę 5:05. O wczesnej godzinie pasażerowie stawili się przy stanowiskach odprawy biletowo-bagażowej.


Zainteresowanie specjalnym lotem było spore. Tuż około godziny czwartej rano ustawiła się dość pokaźna kolejka pasażerów po odbiór kart pokładowych. Mimo że wszystkie bilety rozeszły się jak ciepłe bułeczki, to nie wszyscy stawili się na rejs. Zdecydowały o tym wczesna pora i cena biletu...


Chwile później nastąpiło niewielkie zamieszanie spowodowane awarią systemu odpraw on-line. Podróżni musieli wymienić swoje wydrukowane w domu karty pokładowe na te lotniskowe, a obsługa ręcznie musiała uzupełniać listę pasażerów. Wszystko jednak odbyło się szybko i sprawnie.

Na kolejną drobną awarię pasażerowie trafili przy kontroli osobistej oraz bagażu podręcznego - tu zawiodły bramki wykrywające metalowe rzeczy. Na szczęście pracownicy szybko opanowali sytuację i już po chwili wszyscy znaleźli się w hali odlotów.


Przed godziną piątą rano pod naszą bramką stawił się personel pokładowy oraz piloci OLT Express. Po kilku krótkich rozmowach telefonicznych i poszukiwaniach pracowników lotniska, obsługa tego wyjątkowego rejsu udała się do samolotu, by przygotować go do startu.


My jednak cały czas czekaliśmy - w końcu kilka minut po piątej rozpoczęło się wpuszczanie pasażerów na pokład.

W rejs widokowy nad Pomorzem wybrali się także przedstawiciele lokalnych oraz ogólnopolskich mediów. Zarówno personel pokładowy, jak i piloci chętnie udzielali wywiadów.
Jeszcze przed startem samolot musiał zostać odlodzony.


W końcu kołujemy na pas. Tuż za nami do startu przygotowywał się kolejny samolot - Embraer w barwach PLL LOT. O mały włos, a to właśnie on wystartowałby jako pierwszy.


Z prawie godzinnym opóźnieniem wystartowaliśmy z lotniska w Gdańsku.


Tuż po starcie kapitan powitał nas na pokładzie słowami "Dzień dobry Polsko!".


Słońce wstało, a pogoda wyjątkowo dopisała - dzięki temu mogliśmy podziwiać poranek nad Zatoką Gdańską.


Kierowaliśmy się na północ, mijając Łebę oraz wydmy.


Aby jeszcze bardziej osłodzić ten specjalny rejs, personel pokładowy częstował pasażerów czekoladkami. Przewoźnik przygotował też specjalny prezent dla pewnej pary, która postanowiła zaręczyć się tuż przed wylotem.

Zawracamy w kierunku Gdańska. Tym razem podziwiamy Gdynię...


... stocznię oraz port gdyński...


... Sopot...


... PGE Arenę, pięknie mieniącą się w słońcu...


... Gdańsk...
... Rafinerię LOTOS.


Po 45 minutach lotu wylądowaliśmy z powrotem w Gdańsku.Jeszcze tylko krótka wizyta w kokpicie.


Nasza krótka podniebna przygoda zakończona, pora zejść na ziemię!Anna Żuchlińska
fot. Adrian Czaszyńskigość_5e959 - Profil
gość_5e959
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie