PIA bez certyfikatu bezpieczeństwa

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
11 marca 2012 10:07
Reklama

Europejski certyfikat bezpieczeństwa dla linii Pakistan International Airlines został zawieszony ze skutkiem natychmiastowym. Jeśli standardy obsługi technicznej w pakistańskim przewoźniku nie poprawią się, może on otrzymać zakaz lotów do Europy.

Jak informują pakistańskie media, PIA posiadały certyfikat Europejskie Agencji Bezpieczeństwa Lotów (EASA 145) od 2004. Dzięki temu przewoźnik mógł przeprowadzać serwis samolotów europejskich linii, co generowało dochód ok. 5 mln dolarów rocznie.Przedstawiciele PIA i pakistańskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (CAA) byli ostrzegani przez Brukselę, że muszą podwyższyć standardy bezpieczeństwa - wynika z informacji dziennika "The News International". Jednak inspektorzy EASA wielokrotnie znajdowali dowodu na naruszenia europejskich norm, np. z uwagi na niewłaściwie zabezpieczone ładunki cargo.

Po zawieszeniu certyfikatu EASA Pakistan International Airlines nie może wykonywać przeglądów ani napraw europejskich samolotów. Przewoźnik ma dwa miesiące na odwołanie od decyzji. Jeśli standardy w linii nie poprawią się, EASA może całkowicie zakazać lotów PIA do Europy.

Dominik Sipiński
fot. Curimedia (Flickr.com)
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama