Umowa Boeing Shanghai i PLL LOT

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
08 marca 2012 19:45
6 komentarzy
Reklama

Wczoraj (7.03) polskie media obiegła informacja, że Boeing Shanghai Aviation Services ogłosiło podpisanie dwuletniej umowy serwisowej z PLL LOT. W ramach porozumienia, Boeing Shanghai ma przeprowadzać prace serwisowe w samolotach B767-300ER należących do polskiego przewoźnika.

- Polskie Linie Lotnicze LOT są zdobywcą wielu nagród i wyróżnień. Boeing Shanghai będzie przeprowadzało prace serwisowe na samolotach 767 należących do LOT-u, odpowiadające pozycji tej linii. Spodziewamy się długiej i owocnej współpracy z PLL LOT - mówi Bernard Hensey, prezes Boeing Shanghai.

Jednak marketingowa informacja nie do końca odpowiada rzeczywistości. Oświadczenie Boeing Shanghai precyzuje Biuro Prasowe PLL LOT.

- Obsługa techniczna przez Boeing Shanghai dotyczy dwóch samolotów Boeing 767 należących do LOT-u. Biorąc pod uwagę duże obłożenie bazy technicznej LOT AMS i dodatkowo możliwość dalszego blokowania jednego z hangarów LOT AMS przez B767 SP-LPC, LOT, któremu zależało na ukończeniu prac przeglądowych przed Euro 2012, podjął decyzję o współpracy z Boeing Shanghai, który dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym i dużą liczbą wykwalifikowanych specjalistów - poinformowało nas Biuro Prasowe PLL LOT.

Pierwszy samolot pojawił się w zakładzie w Szanghaju 6 lutego w celu przeprowadzenia przeglądu maszyny typu C (ang. C-Check). Według naszych informacji jest to maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LPE.

C-Check to przegląd wykonywany co 15-21 miesięcy albo po określonej liczbie wylatanych godzin, opisany przez producenta w instrukcji samolotu. Kontrola ta obejmuje sprawdzenie prawie całego samolotu, podczas której maszyna nie może opuszczać miejsca konserwacji, tj. specjalistycznego hangaru. Czas, jaki jest niezbędny do przeprowadzenia tej kontroli to od 1 do 3 tygodni w zależności od typu samolotu.- Dodatkowym atutem Boeing Shanghai, które z mniejszościowym udziałem amerykańskiego producenta ma znaczące "know-how", są konkurencyjne koszty przeglądu. Nawet dodanie kosztów przelotu tam i z powrotem powoduje, ze subkontraktowanie tam obsługi opłaca się w stosunku do bardzo nielicznych organizacji europejskich wykonujących podobne usługi. W tym samym miejscu serwisują się także inni duzi przewoźnicy z Ameryki i Europy - dodaje LOT.

Oddział Boeing Shaghai został założony w czerwcu 2006 roku jako przedsięwzięcie typu joint venture pomiędzy firmami Boeing, Shanghai Airport Authorities oraz China Eastern Airlines. Firma oferuje szeroki wachlarz usług od inżynierii, konserwacji samolotów i ich modyfikacji, aż po naprawę i remontowanie podzespołów i materiałów.

- Chcemy podkreślić że podpisanie umowy z Boeing Shanghai nie jest "zmianą". LOT od lat zleca niektóre prace na samolotach B767 na zewnątrz (np. AMECO czy Shannon Aerospace). Podpisanie tej umowy nie oznacza rezygnacji z usług LOT AMS - podsumowuje LOT.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_e5e1e 2012-03-12 21:02   
gosc_e5e1e - Profil gosc_e5e1e
A może by tak przy okazji doposażyli B767 w winglety. Paliłby trochę mniej i jago LOAD by się poprawił z krótszych pasów (epkk)
gosc_009d7 2012-03-12 02:51   
gosc_009d7 - Profil gosc_009d7
To bedzie pusty przelot?
ktgracz 2012-03-09 09:44   
ktgracz - Profil ktgracz
piotrek737: dokładnie tak jak piszesz, a gosc_08342 polecam wyjść na chwilę poza ukierunkowany przekaz naszych kochanym mediów :) bo to od początku była historia pt. "Nie będzie nam tu jakiś Chińczyk przeszkadzał... kraść we własnym kraju" /// Co do LOT: teraz przynajmniej wiadomo m.in. w czym trasa do PEK/Chin ma przewagę nad HAN :D
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama