LOT cofa kontrowersyjną decyzję

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
10 lutego 2012 13:47
84 komentarzy
Reklama

Polskie Linie Lotnicze LOT opublikowały dziś (10.2) oświadczenie, w którym wycofują się z kontrowersyjnej zasady zakazu noszenia widocznych symboli religijnych przez personel pokładowy.

- Pragniemy wyjaśnić, że intencja pracodawcy, wprowadzającego konkretny zapis w wewnętrznej instrukcji dotyczącej zasad umundurowania personelu pokładowego PLL LOT S.A., została wypaczona, a cała sprawa wyolbrzymiona - pisze Leszek Chorzewski, rzecznik LOT-u, w oświadczeniu.

- Intencją kontrowersyjnego zapisu w regulaminie wewnętrznym dla personelu pokładowego PLL LOT S.A. nie była absolutnie chęć, czy dążenie pracodawcy do ograniczania w jakikolwiek sposób wolności pracownika do wyznania lub demonstrowania jego przekonań religijnych - dodaje Chorzewski.

Rzecznik LOT-u przeprasza wszystkich, którzy poczuli się urażeni i zapowiada, że kontrowersyjny zapis nie zostanie wprowadzony od 1 marca br.

Przypomnijmy - burza wybuchła wczoraj po tym, jak okazało się, że w nowych zasadach umundurowania personelu pokładowego znalazł się wyraźny zakaz noszenia widocznych symboli religijnych przez pracowników LOT-u. Media katolickie krytykowały przewoźnika. Regulacje o zakazie noszenia widocznych symboli religijnych przez stewardessy i stewardów ma wielu przewoźników na całym świecie.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
korrado 2012-02-16 03:56   
korrado - Profil korrado
gość_afffb: wiesz co, przed moim domem wisi tabliczka "akwizytorom dziękujemy": Myślę, że takie napis powinien zawisnąć i na tej stronie. Nikt tu nie chce chamskiej propagandy, ani wahabickiej, ani katolickiej. Wbrew temu co myślą oni, i co myślisz ty, świat nie zatrzymał się w XII wieku i nikt już nie chce słuchać tych bzdur każących wszystkim nienawidzić tych, którzy należą do innego stada, głoszonych przez tych "wiernych", którzy nigdy w życiu nie przeczytali ani Biblii, ani Koranu. Linie lotnicze, jako element NORMALNEGO świata WSPÓŁCZESNEGO nie potrzebują atrybutów przynależności, tylko zwykłej przyzwoitości, uczciwości i solidnej pracy. Jeśli nie potrafisz zaakceptować tego, że czasy wojen krzyżowych dawno minęły, pójdź do psychologa albo psychiatry. W tym nie ma nic złego. Jeśli cierpi się na grypę, idzie się do internisty, jeśli ma się umysł sprany chorą ideologią, idzie się do psychiatry. Pomyśl sobie, ilu ludzi nie zostałoby zamordowanych, gdyby Hitler i Stalin kiedyś trafili pod odpowiednią opiekę medyczną. Każdy może nosić krzyżyk na szyi i nikomu to nie przeszkadza tak długo, jak nie robi z tego, powtarzam, ideologii, która sprawia, że olewa zalecenia pracodawcy (w tym również zasady bezpieczeństwa) uważając, że jeśli stanie się coś złego, to "bóg tak chciał". Ja osobiście będę zawsze wybierał te linie, których pracownicy w pracy myślą o pracy, a nie o ideologii. Z czystego egoizmu. Chcę dolecieć na miejsce żywy, a nie martwy w "chwale bożej".
pcharasz 2012-02-16 03:00   
pcharasz - Profil pcharasz
gosc_afffb, krystek: Rzecz w tym, że nakaz noszenia wszelkiej maści biżuterii, włączając w to krzyżyki, czy jak kto woli krucyfiksy, pod ubraniem nie jest anty-regilijnością czy atakiem na religię. Naprawdę, przynajmniej ja osobiście nie wiążę tego z żadnym poglądem politycznym. Zauważcie proszę, że Polska, w przeciwieństwie do przytaczanej Arabii Saudyjskiej, nie jest państwem wyznaniowym. W Polsce nie ma religii państwowej. Panuje za to neutralność światopoglądowa, wyrażona w naszej Konstytucji. "Lansowanie" neutralności światopoglądowej nie jest "lansowaniem" antyreligijności.
gosc_afffb 2012-02-15 22:17   
gosc_afffb - Profil gosc_afffb
@pcharasz

Problem polega na Tym, że lansowanie antyreligijności jest samo w sobie odmianą może nie religii ale prozelityzmu światopoglądowego. Najbardziej z takich oświeconych postaw cieszą się wahabici w Arabii Saudyjskiej i ich bracia w wierze na całym świecie. No i oczywiście sól ziemi czyli miłośnicy portali racjonalista oraz wszelkiej maści lewicowi towarzysze. Ja nikogo nie zmuszam a jak się komuś nie podoba krzyżyk na mojej szyi to niech popatrzy sobie w inną stronę...leję na to.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama