LOT cofa kontrowersyjną decyzję

LOT cofa kontrowersyjną decyzję Polskie Linie Lotnicze LOT opublikowały dziś (10.2) oświadczenie, w którym wycofują się z kontrowersyjnej zasady zakazu noszenia widocznych symboli religijnych przez personel pokładowy.- Pragniemy wyjaśnić, że intencja pracodawcy, wprowadzającego konkretny zapis w wewnętrznej instrukcji dotyczącej zasad umundurowania personelu pokładowego PLL LOT S.A., została wypaczona, a...
10/02/2012 13:47   
Komentowanie dostępne dla zalogowanych użytkowników
korrado 2012-02-16 03:56   
korrado - Profil korrado
gość_afffb: wiesz co, przed moim domem wisi tabliczka "akwizytorom dziękujemy": Myślę, że takie napis powinien zawisnąć i na tej stronie. Nikt tu nie chce chamskiej propagandy, ani wahabickiej, ani katolickiej. Wbrew temu co myślą oni, i co myślisz ty, świat nie zatrzymał się w XII wieku i nikt już nie chce słuchać tych bzdur każących wszystkim nienawidzić tych, którzy należą do innego stada, głoszonych przez tych "wiernych", którzy nigdy w życiu nie przeczytali ani Biblii, ani Koranu. Linie lotnicze, jako element NORMALNEGO świata WSPÓŁCZESNEGO nie potrzebują atrybutów przynależności, tylko zwykłej przyzwoitości, uczciwości i solidnej pracy. Jeśli nie potrafisz zaakceptować tego, że czasy wojen krzyżowych dawno minęły, pójdź do psychologa albo psychiatry. W tym nie ma nic złego. Jeśli cierpi się na grypę, idzie się do internisty, jeśli ma się umysł sprany chorą ideologią, idzie się do psychiatry. Pomyśl sobie, ilu ludzi nie zostałoby zamordowanych, gdyby Hitler i Stalin kiedyś trafili pod odpowiednią opiekę medyczną. Każdy może nosić krzyżyk na szyi i nikomu to nie przeszkadza tak długo, jak nie robi z tego, powtarzam, ideologii, która sprawia, że olewa zalecenia pracodawcy (w tym również zasady bezpieczeństwa) uważając, że jeśli stanie się coś złego, to "bóg tak chciał". Ja osobiście będę zawsze wybierał te linie, których pracownicy w pracy myślą o pracy, a nie o ideologii. Z czystego egoizmu. Chcę dolecieć na miejsce żywy, a nie martwy w "chwale bożej".
pcharasz 2012-02-16 03:00   
pcharasz - Profil pcharasz
gosc_afffb, krystek: Rzecz w tym, że nakaz noszenia wszelkiej maści biżuterii, włączając w to krzyżyki, czy jak kto woli krucyfiksy, pod ubraniem nie jest anty-regilijnością czy atakiem na religię. Naprawdę, przynajmniej ja osobiście nie wiążę tego z żadnym poglądem politycznym. Zauważcie proszę, że Polska, w przeciwieństwie do przytaczanej Arabii Saudyjskiej, nie jest państwem wyznaniowym. W Polsce nie ma religii państwowej. Panuje za to neutralność światopoglądowa, wyrażona w naszej Konstytucji. "Lansowanie" neutralności światopoglądowej nie jest "lansowaniem" antyreligijności.
gosc_afffb 2012-02-15 22:17   
gosc_afffb - Profil gosc_afffb
@pcharasz

Problem polega na Tym, że lansowanie antyreligijności jest samo w sobie odmianą może nie religii ale prozelityzmu światopoglądowego. Najbardziej z takich oświeconych postaw cieszą się wahabici w Arabii Saudyjskiej i ich bracia w wierze na całym świecie. No i oczywiście sól ziemi czyli miłośnicy portali racjonalista oraz wszelkiej maści lewicowi towarzysze. Ja nikogo nie zmuszam a jak się komuś nie podoba krzyżyk na mojej szyi to niech popatrzy sobie w inną stronę...leję na to.
krystek 2012-02-15 22:02   
krystek - Profil krystek
Nie bądź cyniczny. Pisałem Ci już wcześniej,że brak symboli religijnych, wynikający z wolnej woli załogi mi nie przeszkadza. Obawy mam o ich brak, wynikający z przymusu nadanego odgórnie.
pcharasz 2012-02-15 20:48   
pcharasz - Profil pcharasz
Nie wiem, czy mi szkodzi, wątpię w to. Ale idąc tą myślą, zapewne Tobie szkodzi brak religii we wszystkim, co w życiu robisz, patrząc na to symetrycznie. Natomiast nie wiem jak to się ma do tego, że twierdzisz, że to czyjaś krew w ampułce zapewniła, że nikomu nic się nie stało, kiedy wiemy, że jest to zasługa załogi i personelu naziemnego w WAW. Dlatego śmiem twierdzić, że ten pierwiastek religijny szkodzi Tobie, a nie mnie.
krystek 2012-02-15 15:23   
krystek - Profil krystek
A ja widzę,że Tobie szkodzi wszystko co ma pierwiastek jakiejkolwiek religii. Ale to już twój problem nie mój.
pcharasz 2012-02-15 15:03   
pcharasz - Profil pcharasz
krystek, a ja jestem pewien, że zaszkodziło, i gdyby nie relikwie, to w ogóle z podwoziem problemów by nie było.
krystek 2012-02-13 14:08   
krystek - Profil krystek
hops: Akurat, w tym konkretnym przypadku jestem pewien,że wstawiennictwo " u góry" pomogło.
hops 2012-02-13 11:08   
hops - Profil hops
@nederland fakt może się to skończyć podrapaniem i agresją 10 ;)
hops 2012-02-13 11:07   
hops - Profil hops
@krystek wyciąganie tu kwestii relikwii na pokładzie B767 w WAW ma się nijak - chyba, że Twoim tokiem samoloty latają tylko dzięki wstawiennictwu "u góry"? fakt zawsze bliżej Szefa.
a dla osób opowiadających o Polsce katolickiej polecam Preambułę do Konstytucji RP.
4tech 2012-02-12 11:48   
4tech - Profil 4tech
ktgracz, raczej Nasza Szkapa niż byk;)
ktgracz 2012-02-12 11:16   
ktgracz - Profil ktgracz
Ogólnie co do tego kuriozum (podejmowanie decyzji czegokolwiek by dotyczyły!) podobnie jak bezwarunkowa akceptacja - z podkulonym ogonkiem - kwestii opóźnień w dostawie B787.
LOT czasem chciałby być jak pełnokrwisty byk, a niestety widać jak na tacy sin cojones!
ktgracz 2012-02-12 11:01   
ktgracz - Profil ktgracz
Patrząc na ilość komentarzy i zarazem to, że debaty na taki temat nigdzie nie prowadzą, mamy kolejny raz dowód na to, że wśród obcych sobie ludzi nie porusza się kwestii tj.: pieniądze, wiara, seks, polityka :)
gosc_6c18a 2012-02-11 16:51   
gosc_6c18a - Profil gosc_6c18a
Ponadto, spójrzcie się na konstrukcję samolotu. to za bardzo przypomina krzyż. postuluję nową nierasistowską i tolerancyjną konstrukcję samolotu,która idealnie podkreśli wartość wielokulturowości.
gosc_8fb45 2012-02-11 16:46   
gosc_8fb45 - Profil gosc_8fb45
to konsekwentnie, domagajmy się usunięcia Gwiazdy Dawida z samolotów El Al. W arabskich liniach też by się pewnie coś znalazło;)
gosc_6f2dc 2012-02-11 16:40   
gosc_6f2dc - Profil gosc_6f2dc
Jestem gotów się nawrócić, jeśli łańcuszek z medalikiem będzie odpowiednio długi, a bluzka odpowiednio rozpięta, żeby go pokazać ;))
gosc_495ab 2012-02-11 15:40   
gosc_495ab - Profil gosc_495ab
Trzeba być bardzo ograniczonym żeby krzyż na czyjejś szyi był powodem zmiany wyznania
gosc_b9a5c 2012-02-11 15:38   
gosc_b9a5c - Profil gosc_b9a5c
Jeżeli przez tyle lat istnienia LOTu nikomu krzyż nie przeszkadzał to dlaczego teraz to trzeba zmieniać?
gosc_1d9f3 2012-02-11 15:32   
gosc_1d9f3 - Profil gosc_1d9f3
Linia ustąpiła, ale cel moim zdaniem został osiągnięty i to podwójnie. Po pierwsze załogi oficjalnie i bezpośredio dowiedziały się, że pracodawca sobie tego nie życzy. To w wielu przypadkach wystarczy. Po drugie wszystkie media przez kilka dni odmieniały nazwę LOT przez wszystkie przypadki. Doskonała, darmowa reklama happeningowa w MOL-owym stylu. Nie ważne co mówią, byle mówili i nie przekręcili nazwy ;)
gosc_56fbf 2012-02-11 15:29   
gosc_56fbf - Profil gosc_56fbf
humbak: sugerujesz, że tolerancja jest symbolem Polski bardziej niż katolicyzm? Hahaha, spójrz sobie tylko na to forum by zobaczyć jacy jesteśmy tolerancyjni. Zresztą nie rozumiem dlaczego katolicyzm to taki ogromny powód do kompleksów przed "postępowym" Zachodem. Wódki też już nie można się napić, bo to wstyd, więc teraz pijemy tak samo śmierdzące zachodnie whisky. Małpowaniem innych na pewno nie zdobędziemy sobie szacunku. Z innej beczki: czy ktokolwiek widział stewardessę LOT-u z dyndającym krzyżem? Albo nawet mały krzyżykiem? Toż go nawet ciężko byłoby wywalić na mundur. Czy ten problem naprawdę istnieje?
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy