×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Spanair zawiesza loty
Hiszpańskie linie Spanair poinformowały dziś (27.01) o zawieszeniu wszystkich operacji lotniczych. Przewoźnik wstrzymał sprzedaż biletów na swoje rejsy. Przestała funkcjonować także jego strona internetowa.Przewoźnik podjął tę decyzję w związku z utratą płynności finansowej oraz fiaskiem negocjacji ostatniej szansy z Qatar Airways w sprawie dokapitalizowania spółki kwotą 150 mln euro. Poważne kłopoty ekonomiczne firmy zaczęły się już w 2010 roku, gdy linie zanotowały na działalności operacyjnej stratę w wysokości 110 mln euro. W ubiegłym roku zaległości płatnicze hiszpańskiego przewoźnika wzrosły do ponad 206 mln euro.

Założone w 1986 roku linie lotnicze obsługiwały rejsy krajowe i europejskie. W ostatnich latach przewoziły średnio 4 milionów pasażerów rocznie i zatrudniały ok. 2000 osób. Spanair posiadał hub na barcelońskim lotnisku El Prat, na którym generował ponad 17 % ruchu pasażerskiego. Od 2003 roku linie lotnicze Spanair były członkiem Star Alliance.

Marek Stus
fot. Dominik Sipińskigość_554dc - Profil
gość_554dc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie