×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL przejmie kontrolę bezpieczeństwaKomendant Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, ppłk SG Mariusz Piętka i dyrektor przedsiębiorstwa Porty Lotnicze, Michał Marzec, podpisali w Warszawie porozumienie w sprawie przejęcia kontroli bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina. Od początku września 2012 roku całość obowiązków związanych z kontrolą bezpieczeństwa przejmie zarządzający lotniskiem, a Straż Graniczna będzie sprawować nadzór nad prowadzoną kontrolą.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem od 1 marca 2012 roku Porty Lotnicze przejmą kontrolę bezpieczeństwa osób i bagaży w terminalu General Aviation przy ul. 17 stycznia 27. Miesiąc później, od 1 kwietnia, Straż Graniczna przekaże zarządzającemu kontrolę pasażerów transferowych. 1 czerwca zarządzający przejmie kontrolę w centralnych strefach kontroli bezpieczeństwa w starej i nowej części terminala A, a od 1 września także na stanowisku kontroli w salonie VIP. 1 września odbędzie się również ostatecznie przejęcie przez zarządzającego kontroli bezpieczeństwa bagaży rejestrowanych (w tym ponadwymiarowych) w strefie CDE Terminala A oraz kontroli członków załóg lotniczych oraz bagażu kabinowego w strefie CDE Terminala A.

- Cieszę się, że tak szybko udało nam się dojść do porozumienia z Portami Lotniczymi w kwestii przekazania kontroli bezpieczeństwa. Uznaję to za nasz wspólny, ogromny sukces – powiedział ppłk Mariusz Piętka, komendant nadwiślańskiego oddziału SG.Na mocy porozumienia funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej zapewnią kontrolę bezpieczeństwa osób i bagaży kabinowych na sześciu stanowiskach kontroli bezpieczeństwa (5 w strefie AB i 1 załogowym w strefie CDE) w dniach, w których w Warszawie odbywać będą się mecze w ramach UEFA EURO 2012™.

- Jest to dla nas duże wyzwanie, ale zrobimy wszystko, żeby mu podołać. Naszą misją jest zapewnienie najwyższego standardu obsługi pasażerów i teraz obejmujemy nią także kontrolę bezpieczeństwa. Zapewniam, że będziemy dokładać wszelkich starań, by ta kontrola przebiegała sprawnie i w sposób jak najmniej uciążliwy dla podróżnych – powiedział  Michał Marzec, dyrektor PPL.

Porozumienie w sprawie przejęcia kontroli bezpieczeństwa oprócz terminów i zasad przejęcia kontroli określa również terminy i zasady przekazania przez Nadwiślański Oddział Straży Granicznej powierzchni użytkowych i urządzeń do kontroli bezpieczeństwa na Lotnisku Chopina. Od 1 września funkcjonariusze Straży Granicznej, zgodnie ze znowelizowaną ustawą Prawo Lotnicze, będą sprawować jedynie nadzór nad prowadzoną kontrolą.

Fot. Lotnisko Chopina
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie