×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Opóźnienie A350 potwierdzoneAirbus potwierdził opóźnienie programu A350. Montaż końcowy pierwszego samolotu, który miał nastąpić przed końcem bieżącego roku, został przesunięty na pierwszy kwartał 2012 r. Wejście do służby komercyjnej w barwach Qatar Airways zostało przesunięte o pół roku na pierwszą połowę 2014 r.

A350 jest nową konstrukcją Airbusa, która ma zastąpić wycofywany model A340. Jest to dwusilnikowy samolot szerokokadłubowy wykonany w większości z materiałów kompozytowych. A350 ma rywalizować z Boeingiem 787 Dreamliner, a także z modelem 777 amerykańskiego producenta.

Właśnie kompozytowe fragmenty samolotu są powodem opóźnienia. Ponieważ technologia ich produkcji jest całkowicie inna, Airbus chce uniknąć błędów konstrukcyjnych, które mogłyby spowodować większe opóźnienia na późniejszych etapach certyfikacji. Przedstawiciele europejskiego koncernu chwalą się każdą częścią nowego samolotu, która jest przywożona na linię montażu ostatecznego w Tuluzie. 

Dominik Sipińskigość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie