×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


LOT chce przesunąć Boeinga
Być może uda się już dziś (2.11) częściowo uruchomić lotnisko im. Chopina w Warszawie. Z ostatniej oficjalnej informacji udzielonej przez port lotniczy wynika, że miało to nastąpić dopiero w czwartek o godz. 4:00 rano. Jednak LOT rozpoczął przygotowania do przesunięcia stojącego na pasie Boeinga 767-300ER. 

Lotnisko jest całkowicie nieczynne, bo samolot po lądowaniu awaryjnym bez wysuniętego podwozia zatrzymał się niemal dokładnie na skrzyżowaniu pasów. Odsunięcie maszyny umożliwiłoby wznowienie operacji lotniczych z wykorzystaniem drogi startowej 11-29. 

LOT nie może usunąć samolotu, gdyż musi czekać na przylot ekspertów Boeinga. Cały proces może potrwać nawet kilkanaście godzin. 

O ewentualnym wcześniejszym uruchomieniu lotniska Chopina będziemy informować na bieżąco. Pasażerowie, którzy dziś mieli lecieć z albo do Warszawy, cały czas proszeni są o kontakt z przewoźnikiem obsługującym rejs.

Dominik Sipińskigość_9d3cb - Profil
gość_9d3cb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie