×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Lufthansa Italia to już historia
Lufthansa Italia, marka należąca do grupy Lufthansy, miała zostać zlikwidowana pod koniec letniego sezonu, a wraz z nią loty z Mediolanu do Warszawy. Tak też się stało. Wczoraj (29.10) Lufthansa Italia wykonała swój ostatni rejs z Warszawy do Mediolanu (MXP).

Połączenia realizowane przez włoską Lufthansę zostaną zastąpione połączeniami do niemieckich baz przewoźnika. Samoloty Airbus A319, należące obecnie do Lufthansa Italia, od sezonu zimowego będą wykonywać rejsy w ramach grupy Lufthansy.Lufthansa planuje znacznie zwiększyć liczbę obsługiwanych połączeń do Włoch. Air Dolomiti natomiast skupią się na realizowaniu rejsów z północnych włoskich portów lotniczych do Monachium.

Dlaczego Lufthansa Italia została postawiona w stan likwidacji pytaliśmy podczas wywiadu z Bartem Buyse, dyrektorem generalnym Lufthansy w Polsce.

Bart Buyse tłumaczył wtedy tak: Nasz zarząd zmienił ostatnio strategię realizacji połączeń do Włoch, dlatego marka Lufthansa Italia z dniem 29 października przestanie istnieć. Koncentrujemy się w tej chwili na naszej głównej marce. Włochy to, zaraz po Niemczech, jeden z największych rynków Lufthansy w Europie pod względem liczby pasażerów, jak i przychodów. Od wielu lat jesteśmy liderem przewozów w północnych Włoszech. Owszem, tracimy dobry produkt. Mogę powiedzieć, że w Polsce była to bardzo dobrze funkcjonująca oferta i produkt. Połączenie Warszawa – Mediolan pod względem wzrostów było jednym z lepszych w całej siatce Lufthansa Italia. Jednak Mediolan był tylko jedną destynacją z Polski, a my przecież jesteśmy obecni w 19. włoskich miastach. Z naszych badań wynikało, że większość pasażerów latało Lufthansą do Włoch z przesiadkami. Na pewno zwiększymy liczbę oferowanych miejsc na trasach do Włoch, bo jest to rynek z dużym potencjałem. Konsekwencją takich działań będzie prawdopodobnie utrzymanie niższych cen na rejsach przesiadkowych we Frankfurcie, Monachium, Dusseldorfie, Wiedniu oraz Zurychu.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożykgość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie