Lufthansa Italia to już historia

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
30 października 2011 11:04
2 komentarze
Reklama

Lufthansa Italia, marka należąca do grupy Lufthansy, miała zostać zlikwidowana pod koniec letniego sezonu, a wraz z nią loty z Mediolanu do Warszawy. Tak też się stało. Wczoraj (29.10) Lufthansa Italia wykonała swój ostatni rejs z Warszawy do Mediolanu (MXP).

Połączenia realizowane przez włoską Lufthansę zostaną zastąpione połączeniami do niemieckich baz przewoźnika. Samoloty Airbus A319, należące obecnie do Lufthansa Italia, od sezonu zimowego będą wykonywać rejsy w ramach grupy Lufthansy.Lufthansa planuje znacznie zwiększyć liczbę obsługiwanych połączeń do Włoch. Air Dolomiti natomiast skupią się na realizowaniu rejsów z północnych włoskich portów lotniczych do Monachium.

Dlaczego Lufthansa Italia została postawiona w stan likwidacji pytaliśmy podczas wywiadu z Bartem Buyse, dyrektorem generalnym Lufthansy w Polsce.

Bart Buyse tłumaczył wtedy tak: Nasz zarząd zmienił ostatnio strategię realizacji połączeń do Włoch, dlatego marka Lufthansa Italia z dniem 29 października przestanie istnieć. Koncentrujemy się w tej chwili na naszej głównej marce. Włochy to, zaraz po Niemczech, jeden z największych rynków Lufthansy w Europie pod względem liczby pasażerów, jak i przychodów. Od wielu lat jesteśmy liderem przewozów w północnych Włoszech. Owszem, tracimy dobry produkt. Mogę powiedzieć, że w Polsce była to bardzo dobrze funkcjonująca oferta i produkt. Połączenie Warszawa – Mediolan pod względem wzrostów było jednym z lepszych w całej siatce Lufthansa Italia. Jednak Mediolan był tylko jedną destynacją z Polski, a my przecież jesteśmy obecni w 19. włoskich miastach. Z naszych badań wynikało, że większość pasażerów latało Lufthansą do Włoch z przesiadkami. Na pewno zwiększymy liczbę oferowanych miejsc na trasach do Włoch, bo jest to rynek z dużym potencjałem. Konsekwencją takich działań będzie prawdopodobnie utrzymanie niższych cen na rejsach przesiadkowych we Frankfurcie, Monachium, Dusseldorfie, Wiedniu oraz Zurychu.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

waw-gru 2011-11-01 00:54   
waw-gru - Profil waw-gru
R.I.P. poleciałem do Mediolanu z nimi w biznesie za 900coś zł... w zeszłym roku...
jjemiolo 2011-10-30 22:51   
jjemiolo - Profil jjemiolo
To ze prawdopodobnie, nie znaczy ze w rzeczywistosci. Nie znam zbyt wielu przypadkow gdy monopolista/dominant na rynku obniza ceny.
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama