×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Oślepieni przez laserW piątek (14.10) piloci samolotu Boeing 737 linii Thomsonfly zostali oślepieni promieniami lasera w trakcie podejścia do lądowania na lotnisku w Exeter. Na pokładzie znajdowało się 170 pasażerów wracających z Korfu. Według relacji pilotów, promienie lasera dochodziły z terenu boiska szkolnego w miejscowości Whipton znajdującej się po drugiej stronie autostrady M5.

Kilkanaście minut później podobny przypadek miał miejsce na lotnisku w Newquay. Piloci samolotu linii flybe zostali oślepieni promieniami lasera na wysokości 130 m i w odległości 400m od pasa startowego. Na pokładzie samolotu znajdowało się 60 osób wraz z personelem pokładowym.

- Będzie prowadzone śledztwo w obydwu tych przypadkach, jednakże dziś nie możemy łączyć tych dwóch zdarzeń ze sobą - poinformował R. Milligan przedstawiciel policji w Exeter. - Mamy nadzieję, że te przypadki to tylko chuligański wybryk - dodał.

Za taki wybryk grozi w Wielkiej Brytanii wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności.

Tomasz Szymczewski


gość_71343 - Profil
gość_71343
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie